Say: Protestoya katılırım, ama bir şartım var

Klarnet sanatçısı Ecesu Sertesen'in, Fazıl Say'a ntvmsnbc'den yaptığı 'AKM için protesto' çağrısına, olumlu yanıt geldi. AKM için maddi yardım yapmayı da taahhüt eden Say, sadece bir şartı olduğunu söyledi.

Haberler 20.07.2010 - 18:24

Say: Protestoya katılırım, ama bir şartım var

Fazıl Say'ın "arabesk yavaşklığından utanıyorum" demesinin ardından başlayan tartışmada, klarnet sanatçısı Ecesu Sertesen de ntvmsnbc aracılığı ile farklı bir öneri gündeme getirdi.

Sertesen, ntvmsnbc'ye bu tartışmayı gereksiz buludğunu kaydederek AKM'nin aylardır kapalı kaldığına dikkat çekti ve, "Fazıl Say'ın gündem yaratma gücü var. Dev bir orkestra kuralım. Fazıl Say da bize katılsın. Dört gün AKM'nin önünde müzik yapalım" önerisini yaptı.

Fazıl Say Ecesu Sertesen'in ntvmsnbc'de yer alan önerisine Twitter aracılığı ile yanıt verdi. Say, solist olmayı kabul edeceğini, hatta tadilat çalışmalarına 20 bin TL yardımda  bulunacağını, ancak bunun için tek şartının Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın istifa etmesi olduğunu söyledi.

ERTUĞRUL GÜNAY İSTİFA ETSİN
Say Twitter'da şu notları yazdı:

"Klarnetçi Ecesu Sertesen'in teklifi var bana. AKM'nin açılmamasını protesto eylemi olarak 'Taksim Meydanı'nda konser verelim, sen de solist ol' diyor. Seve seve kabul ederim. Çalarım.

Hatta buraya yazıyorum tadilatın hızlandırılması için 20.000 TL vereceğim, ama bir şartım var. Şartım şu: AKM 'nin açılması konusunda verdiği sözleri tutmayarak sanatçıları ve sanatseverleri kandıran bakan Ertuğrul Günay istifa edecek."

Ecesu Sertesen'in ntvmsnbc'deki protesto çağrısını okumak için tıklayın.

Sayfa Yükleniyor...