Seçim Fısıltıları

1 Haziran Güneş tutulması ile beraber iktidardaki parti Adalet ve Kalkınma Partisinin daha da güçlenerek ülkedeki tek partili rejimde kuvvetini arttırmaya devam ettiğini göreceğiz.

05.06.2011 - 17:33

Seçim Fısıltıları

Türkiye için önemli bir döneme giriyoruz. 1 Hazirandaki Güneş Tutulması , 15 Hazirandaki Ay tutulması, 1 Temmuzda yeniden başlayacak olan yeni bir güneş tutulması döngüsü ile beraber Ağustos’un ilk haftasına kadar pek çok ilginçliği yaşayacağımız bir döneme giriyoruz.

Güneş Tutulmalarının sosyal toplum üzerindeki etkilerini incelerken bu tutulma dönemlerinde büyük toplumlarda önemli ve kuvvetli gelişmelerin olacağını da bilmeliyiz. Önümüzdeki 10 yılın parlayan yıldız ülkesinin Türkiye olacağını söylemek çok da zor olmayacaktır.

Çeşitli medya organlarında daha önce yazdığımız yazılarda Türkiye’nin 2010’lu yıllardan itibaren önemli bir atağa geçerek dünya devletleri sıralaması içinde en hızlı gelişen ülke olacağını ve bölgedeki etkisini ve etkinliğini de tüm gücü ile göstereceğini söylemiştim. 1 Haziran Güneş tutulması ile beraber iktidardaki parti Adalet ve Kalkınma Partisinin daha da güçlenerek ülkedeki tek partili rejimde kuvvetini arttırmaya devam ettiğini göreceğiz.

Bunun yanında milliyetçi görüşün de gücünü AKP gibi arttırmaya başladığını, ayrıca seçimlerde % 45 ( altı olmaz ama üstü olabilir ) oranı ile şu anki iktidar partisinin başa geçeceği görünmektedir.

15 Hazirandaki Ay tutulması ile beraber bölge ülkelerde var olan bazı içsel karışıklıkların gerçekleşmesi mümkün. Çevredeki dost gibi görünen aslında gerçek dost olmayan toplumların da etkisi ile zaman zaman bizim ülkemizde de çok ciddi olmasa da bazı karışıklıklara sebebiyet vermesi olasıdır. Önemli bir dönemdeyiz. Normalde bir Güneş Tutulması ile bir Ay tutulmasının karşılıklı olduğu yıllardan biri değil 2011.

Zaten tüm dünyadaki değişimlere bakar isek, Uranüs’ün Koç burcundaki hareketleri ile bareber değişim zaten kaçınılmaz değil mi ? Sosyal demokrat oylar bazı yerlerde aynı kalırken, bazı yerlerde gerektiğinden daha da fazla düşecek.

Ülke, kendi içindeki değerler ile birlikte önemli bir demokrasi sınavında Astrolojik döngülere gore çok olumlu bir şekilde verecektir. Çok yoğun geçecek Haziran ayında bunları deneyimlerken, Temmuz ayının öyle sakin geçeceğini de düşünmüyorum. 1 Temmuzdaki Güneş Tutulması ile beraber yeni hükümet, yeni bakanlar kurulu, devletin yeni organları kendini çok daha kuvvetli bir şekilde gösterirken, 26 Haziran ve takip eden dönemde siyasi anlamda İsrail ve bazı Arap ülkeleri ile karşılaşabilecek gerginliklerle de uğraşan yeni bir bakanlar kurulu göreceğiz.

Ortadoğu gittikçe karışan bir barut fıçısı ve büyük Uranüs Satürn döngülerinde her zaman olduğu gibi yine karışmakta. İsrail mi, Filistin mi haklı, veya yüzyıllardan beri gelen bu problemlerin çözümü nedir diye soracak olursanız biz insanoğlunda çok fazla bulunmayan uzlaşmacı bir tavır olmaz ise, ortadoğudaki kaynayan kazan zaman içinde bizi de etkileyecek gibi.

Adana bölgesinde ekonomide çok büyük bir rahatlama olurken, Çukurovanın o kutsal topraklarındaki verimlilik, bilhassa bahçecicilik ve bahçe tarımı alanında çok daha etkili ve keyifli olacaktır.

Haziran ve Temmuzda havalar mevsim normallerine gore farklılıklar gösterecek. Bazı dönemlerde çok yüksek ısı, bazı dönemlerde şiddetli yağış olsa da Adana, Mersin çevresi gerçek anlamda ekonomik olarak güzel bir dönem yaşayacak.

Sınırlarımız karışık iken, kendi içimizde de sosyal bazı karışıklıklara karşı 17 Hazirandan başlayarak daha dikkatli olmalıyız.

21 Aralık 2010 da oluşan Ay tutulmasının etkisi ile hükumetin doğudaki halk hareketlerine karşı daha dikkatli, sosyolojik ve psikolojik çözümler üretmeye başlayacağı görünmekte. Unutmayınız ki, yüzyıllardan beri devam eden bazı kültürel ve etnik problemler hemen çözülemeyecektir.

Ülkemizi önümüzdeki günlerde harika ve güzel günler beklerken, güneşin Anadolu’nun üzerinde Haziran’ın ortalarından itibaren çok daha güzel ve verimli doğacağını görmekteyiz.

Saygılarımla,

Astrolog Oğuzhan Ceyhan

oguzhanceyhan@astrologyanalyst.com 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...