Bursa’da seçim öncesi trafolarda genel bakım

Bursa’da seçimlere 20 gün kala trafolar ve ana akım hatlarında bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle dün gece, 3 ilçedeki 42 mahallede 7 saatlik elektrik kesintisi uygulandı; bir de yangın paniği yaşandı.

DHA 09.10.2015 - 06:58

Bursa’da seçim öncesi trafolarda genel bakım

Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ) tarafından Nilüfer, Yıldırım ve Osmangazi ilçelerinde bulunan trafolar ve ana akım hatlarında bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.

Saat 00.30 ila 07.30 saatleri arasında, trafolar ile ana akım hatlarında bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bu ilçelere elektrik verilmedi.

Yetkililer elektrik kesintilerinin rutin bakım ve onarım çalışması olduğunu belirterek belirli gün ve saatlerde çeşitli mahallelerde kesintiler yapılıp bakım ve onarım çalışmalarının devam edeceğini söylediler.

YANGIN PANİK YARATTI

Bu arada, Osmangazi'deki Endüstri Meslek Lisesi yanında bulunan trafoda saat 00:30 sularında meydana gelen patlama yangına ve paniğe sebep oldu.

Elektrik arızası nedeniyle gelen TEDAŞ yetkililerinin çalışması sırasında gerçekleşen patlamada yangın çıktı. Bir çalışanın hafif yaralanmasına neden olan patlama sonrası Ortapazar caddesi ve civarı karanlığa büründü.

Patlamanın çıkardığı gürültü ve neden olduğu yangın mahallelinin yüreğini ağzına getirirken trafo önüne park eden bazı araç sahipleri hemen araçlarını başka yere çekti.

Mahalle sakinlerinin ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangın büyümeden yanan kablolara tüple müdahalede bulundu. Ambulansta tedavisi yapılan elektrik teknisyeninin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...