Şehidin eşi: Zırhlı araba vermediler

Bingöl’de şehit olan 8 polisin cenazeleri, Malatya’da düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderildi. Törende “Bu son olsun” diye feryat eden şehit Samet Kırcalı'nın eşi Duygu Kırcalı, “Özel Harekat’tan vazgeçirttim. Çevik Kuvvet canımı yaktı, zırhlı arabaya bindirmediler” dedi.

17.09.2012 - 11:03

Şehidin eşi: Zırhlı araba vermediler

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde teröristlerce düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan 8 polis memurunun cenazeleri, Malatya'da düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.


Bingöl'ün Karlıova ilçesinde teröristlerce düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan 8 polis memuru için Malatya Havalimanı'nda tören düzenlendi.

Törene, şehit aileleri, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Malatya Valisi Vasip Şahin, Elazığ Valisi Muammer Erol, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Ömer Faruk Öz, Mustafa Şahin ve Cemal Akın ile Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır katıldı.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İsmet Yılmaz ve Cevdet Yılmaz, tören alanına gelişlerinde, şehit ailelerine taziye dileklerini iletti. Meslektaşlarının omuzlarında tören alanına getirilen şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu. Şehit aileleri tabutlara sarılarak gözyaşı döktü.

Daha sonra şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, şehit polis memurlarının öz geçmişleri okundu.

‘ŞEREFLERİYLE ŞEHİT OLDULAR’
Şehitleri unutmayacaklarını söyleyen Şahin, ''Bu toprağı bölmek, bu devleti yıkmak için hain emelleri uğruna saldırılarını, ihanetlerini devam ettiren bedbahtlara, bu vatan toprağı dar gelecektir. Şehitlerimiz ve onların önünden giden değerli vatan evlatları, şerefleriyle doğdular, şerefleriyle yaşadılar ve şerefleriyle şehit oldular'' dedi.

İSMLERİNİ TEK TEK OKUDU
Şehitlerin geride bıraktığı yakınlarının, bu milletin ve emniyet teşkilatının en değerli emaneti olduğunu belirten Şahin, şehitlerin isimlerini tek tek okuyarak, ''Yolunuz açık olsun, yüce Allah sizlere rahmetiyle muamele etsin. Mücadelemizde, siz aziz şehitlerimizin manevi desteğine ve şefaatine muhtacız'' diye konuştu.

‘İĞRENÇ SİLAHLARINI BIRAKACAKLAR’
Şahin, ''Bu vatan ilelebet yaşayacak ve yaşatılacak. Hainler er veya geç ellerindeki iğrenç silahlarını bırakacak, bıraktırılacak'' dedi.

Şahin'in konuşmasının ardından İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, şehitler için dua etti.

‘ÖZEL HAREKAT’TAN VAZGEÇİRTMİŞTİM’
Bu arada, şehit Samet Kırcalı”nın eşi Duygu Kırcalı, elinde Türk Bayrağı’yla sitem etti.

“Ağlamıyorum” diyen Duygu Kırcalı, lisede tanıştıkları eşiyle 1.5 yıldır evli olduklarını söyledi.

“Bu son olsun” diye haykıran Kırcalı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakın şu saçlarım bembeyaz oldu. İzmir’in şehidi var. Dağlara çıkmasına kıyamadım, Özel Harekat’tan vazgeçirttim. Çevik Kuvvet canımı yaktı, zırhlı arabaya bindirmediler. İşsiz kaldı… Başbakan’a söyleyin, mecbur kalınca polis oldu."

Daha sonra şehit polislerin naaşları memleketlerine gönderildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...