Şehidin kardeşi: Onu koruyamadınız

Ordu'daki saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Hacı Emin Pişkin Adana'da toprağa verildi. Tören sırasında şehidin kardeşi Aysel Alataş törende bulunan askerlere 'Kardeşimi koruyamadınız' diye sitem etti.

04.08.2010 - 17:59

Şehidin kardeşi: Onu koruyamadınız

Adana'daki Merkez Sabancı Camisi'nde düzenlenen törende, şehit uzman çavuşun eşi Tülin Pişkin, çocukları Emirhan ve Emircan ile annesi Emine Pişkin ve 10 kardeşi ile çok sayıda yakını gözyaşlarını tutamadı.

Şehidin kardeşleri ''Direksiyonda diye ilk onu kalbinden vurmuşlar. Bu asker olduktan sonra bu bayrak inmez'' diye ağıt yaktı.

Şehidin eşi Tülin Pişkin ''Kurban olduğum, canım, nasıl dayanırım'' diyerek tabuta sarıldı, oğlu Emirhan Pişkin tabutun başında gözyaşı döktü.

Törene katılan vatandaşlar ''Askere, polise kalkan eller kırılsın'' ve ''Kahrolsun PKK'' diye slogan attı. Bu sırada kalabalığın arasından bir kişi ''Böyle olayları çok gördük ama bu ülkeden Mustafa Kemal çıkacaktır'' dedi. Bir başka vatandaş da ''Tayyip istifa'' ve ''Şurada bizim çocuklarımız ölüyor'' diye tepki gösterdi. Polisin ''yeri değil'' diyerek vatandaşı uyarması üzerine MHP Adana Milletvekili Kürşat Atılgan ''Bırak vatandaşı'' diye uyarıda bulundu. Bunun üzerine bir başka vatandaş ''Dağda asker çarpışıyor. Ben de çarpışmaya hazırım ama cenazede sesimizi keserseniz, toplantıda sesimizi keserseniz, siyasetçileri susturursanız bu vatan böyle batar. Her gün askerler tutuklanırken biz susamayız'' dedi. Bir grup vatandaş bu sözlere alkışla destek verdi.

'KARDEŞİMİ KORUYAMADINIZ'
Şehit Hacı Emin Pişkin'in kardeşi Aysel Alataş da, tören alanında bulunan askerlerin yanına gelip onları kucaklayarak "Kardeşimi koruyamadınız ama kurban olurum sizlere" dedi. Bu arada şehid yakınlarından bazıları da Jandarma Bölge komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta'ya "kardeşimizi koruyamadınız" diye sitem etti.

Daha sonra, şehidin cenazesi asri mezarlıktaki şehitlikte toprağa verildi.

Törene, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel, Adana Valisi İlhan Atış, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta ve İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Mehmet Özer Güneş de katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...