Şehit Onbaşı bayramda ailesinin yanındaymış

Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Jandarma Onbaşı Cengiz Sarıbaş bayram tatilini İstanbul'da ailesinin yanında geçirmiş.

Anadolu Ajansı 09.12.2009 - 16:46

Şehit Onbaşı Sarıbaş için, Ataköy 5. Kısım Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde, annesi Gülyaz ve baba Talip Sarıbaş, ablası Türkan Kayhan, ağabeyi Vural Sarıbaş ile dayısı Fikri Şahin taziyeleri kabul etti.

Yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durduğu gözlenen anne, oğlunun tabutuna sarılarak ağladı. Baba Talip Sarıbaş'ın da törende güçlükle ayakta durduğu görüldü. Şehit Onbaşı’nın dayısı da taziyeleri kabul ettiği sırada fenalaştı.

Şehit Er Cengiz Sarıbaş'ın, acemi birliğini Manisa Kırkağaç'ta yaptığı ve bayramda ailesinin yanına izne geldiği öğrenildi.

Kılınan cenaze namazında bir konuşma yapan Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun, haince yapılan saldırıların kendilerini daha fazla üzdüğünü belirterek, ''Devletimiz, Ordumuz, Emniyetimiz, bunlara fırsat vermeyecektir. Bu hainleri, ölü ya da diri adaletin önüne getireceklerdir. Türk ordusunun ve Türk milletinin başı sağ olsun, şehitler ölmez, vatan bölünmez'' diye konuştu.

Şehit Sarıbaş'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, daha sonra askerler tarafından omuza alınarak top arabasına konuldu. Bir süre kortej eşliğinde bu şekilde taşınan cenaze, daha sonra cenaze aracına alınarak Edirnekapı Şehitliği'ne götürülerek defnedildi.

Törene katılan vatandaşlardan bazıları çeşitli sloganlar attılar.

Öte yandan, cenaze namazı kılınmadan önce Bahçelievler Alperen Ocakları üyesi bir grup, cami önüne sloganlar atarak yürüyüş yaptı. Bu grubun camiye girişine güvenlik güçlerince izin verilmedi. Grubun, cenaze namazının ardından tekrar sahil yolundan yürümek istemesi üzerine Çevik Kuvvet ekipleri çevrede güvenlik önlemi aldı. Yürüyüşe devam eden grupla polis ekipleri arasında yaşanan arbedenin ardından sahil yoluna çıkan grup, yolun Sirkeci yönünü trafiğe kapattı.

Sloganlar atarak Sirkeci yönüne doğru yaklaşık bir kilometre yürüyen grubun önü güvenlik güçlerince kesildi. Grup daha sonra dağıldı ve trafik normale döndü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...