Şehit polislere veda

Tunceli'de mayın patlaması sonucu şehit olan iki polis için Malatya'da tören düzenlendi. Törenin ardından şehit polis Hakan Yavuz'un cenazesi Trabzon'a, Gökhan Büyükarslan'ın cenazesi Osmaniye'ye gönderildi.

Anadolu Ajansı 23.06.2011 - 12:13

Tunceli'nin Nazımiye ilçesindeki patlamada şehit olan iki polis memuru için Malatya Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.

Malatya Adli Tıp Kurumu’ndan alınan cenazeler, Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesine omuzlarda taşındı.

Törene, şehit polis Gökhan Büyükarslan'ın eşi Sevgi ve 9 aylık kızı Aleyna da katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan törende konuşan İçişleri Bakanı Güneş, terörün insanlığı kemiren bir virüs olduğunu söyledi.

Şehitliğin en kutsal mertebe olduğunu belirten Güneş, şöyle konuştu:

''Hain ellerin amacı çok iyi biliyoruz ki ülkemizi bölmek, milletimizi ayrıştırmak, ülkemizi kaosa sürüklemektir. Bunu yapan ve yaptıranlar, kandan beslenen, aydınlıktan korkan, insani değerlerden uzak şer odaklarıdır. Onların kendi insanına güvenmeyen kişiler olduğunu tüm dünya biliyor. Onlar kendi insanının ekmeğini elinden alanlardır. Onlar gençlerin eline silah tutuşturarak dağa, ölüme salan gözü dönmüşlerdir. Demokrasiyi ağzından düşürmeyen ancak demokrasiyi çare olarak görmeyen, 'hukuk, hukuk' deyip hukuktan korkan, kendi halkından korkan insanlar asla ve asla bu sinsi emellerine ulaşamayacaklardır. Bu kirli bir senaryodur, kirli bir oyundur. Ama Türkiye Cumhuriyeti devleti ve güvenlik güçlerimiz kesinlikle bu oyuna gelmeyecek, devlet ciddiyeti içerisinde, hukuk çerçevesinde kalarak bu hainlere gerekli cevabı vermeye devam edecektir. Terörü besleyen ve destekleyenler şunu unutmamalı ki terörden kimseye yarar gelmez. Şiddetle bir yere varmak mümkün olmaz, terör bir hak arama yöntemi asla ve asla olamaz. Ümit ediyorum ki bu acı olay son olsun ve bu zavallılar bu sinsi oyunlarını bir kenara bıraksınlar.''

Hiçbir mazeretin ve mağduriyetin terörü kamufle edemeyeceğini ifade eden Güneş, şunları kaydetti: ''Buradan özellikle terörü kınamayanlara, terörle arasına mesafe koyamayanlara ve teröre mazeret aramaya çalışanlara seslenmek istiyorum. Terör insanlığı kemiren virüstür. Terörün hiçbir mazereti olamaz. Terör hiçbir mağduriyetin ve de hakkın kamufle edemeyeceği kadar büyük bir insanlık suçudur. Kim teröre mazeret uydurmaya çalışıyorsa, ya gaflet içindedir ya da en hafif tabirle insanlıktan nasibini almamıştır.''

Törenin ardından, şehit polis Hakan Yavuz'un cenazesi Trabzon'a, Gökhan Büyükarslan'ın cenazesi Osmaniye'ye gönderildi.

Tören sona erdiği sırada Bakan Güneş'in bulunduğu yere yaklaşan bir kişi, yüksek sesle ''Bu sorun kangrene döndü. 60 yaşındayım, 40 yıldır bitecek deniliyor, artık bitsin'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...