'Senden Bana Kalan' vizyonda

Başrolünde George Clooney'nin yer aldığı Oscar'ın favori filmlerinden 'Senden Bana Kalan' (The Descendants) haftanın tek filmi...

'Senden Bana Kalan' vizyonda

Sinemaseverler, bu hafta Pazar gecesi sahibini bulacak Oscar'ın güçlü adaylarından 'Senden Bana Kalan' (The Descendants) filmi ile buluşacak.


SENDEN BANA KALAN
Kaui Hart Hemmings'in aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini ''Sideways'' ile Oscar kazanan Alexander Payne yaptı.

5 dalda Oscar adaylığı ve 2 dalda kazandığı ''Altın Küre (En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu)'' ile yılın en iddialı yapımlarından biri olarak gösterilen ''The Descendants''ın başrolünde, George Clooney yer aldı.

Mizahla dramın bir arada barındığı filmde, bir deniz kazasında eşi ağır yaralanan ve Hawai'de büyük bir arazinin mirasçılarından olan Matt'ın, kaza sonrasında 2 kızıyla yeniden bir bağ kurmaya çalışması konu ediliyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

GEÇTİĞİMİZ HAFTANIN FİLMLERİ: 

HAYALET SÜRÜCÜ 2
Mark Neveldine ile Brian Taylor'ın yönettiği ve Nicolas Cage, Christopher Lambert, Idris Elba ile Ciaran Hinds'in rol aldığı ''Hayalet Sürücü 2: İntikam Ateşi (Ghost Rider: Spirit Of Vengeance)'' filmi, 3 boyutlu aksiyon sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin konusu şöyle: ''Şeytanın ödül avcısı Johnny Blaze inzivaya çekilmiştir, ta ki gizli bir mezhebe bağlı olan bir kilise, ondan genç bir çocuğu şeytanın elinden kurtarmasını isteyene dek. Blaze, başlarda tekrar Hayalet Sürücü'nün güçlerine sahiplenme fikrine sıcak bakmaz, ancak çocuğu kurtarmanın ve üzerindeki lanetten kurtulmanın tek yolu budur.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

MUPPETS
Yönetmenliğini James Bobin'in yaptığı ve başrollerini Jason Segel, Amy Adams ve Chris Cooper'ın paylaştığı ''Muppets'' filmi, animasyon sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

Filmde, ''Kermit''i Erkan Taşdöğen, ''Walter''i Arda Aydın, ''Gary''i Ömer Vatanartıran, ''Mary''i Aysun Topar, ''Bayan Piggy''i Bora Severcan, ''Fozzie Bear''i Tuna Öztunç ve ''Tex Richman''i Ercan Demirel seslendirdi. Filmde, dünyanın en büyük kukla hayranı Walter ve arkadaşları Los Angeles'da tatil yaparken, petrolcü Tex Richman'ın kukla tiyatrosunu yıkarak mekanın altında petrol araması yapacağını ortaya çıkarır. Walter, Mary ve Gary tiyatroyu kurtarmak için gereken 10 milyon doları toplamak amacıyla farklı yönlere dağılmış olan kuklaları yeniden bir araya getirmesi için Kermit'e yardım eder.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

FETİH 1453
Yönetmenliğini Faruk Aksoy'un yaptığı ''Fetih 1453'' filminde, Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Erden Alkan'ın yanı sıra geniş bir oyuncu kadrosu bulunuyor.

genelinde 850 salonda bugün saat 14.53'te vizyona girecek filmde, Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethi konu alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KÖSTEBEK
Tomas Alfredson'un yönettiği ve Gary Oldman, Tom Hardy, Colin Firth ile John Hurt'un rol aldığı ''Tinker Tailor Soldier Spy: Köstebek (Tinker Tailor Soldier Spy)'' filmi, dram sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

'Senden Bana Kalan' vizyonda - 1

Filmin konusu şöyle: ''20. yüzyılın ortalarında baş gösteren soğuk savaş, uluslararası ilişkilere zarar vermeye devam etmektedir. MI6 olarak da adlandırılan ''Sirk'' kod adlı İngiliz Gizli İstihbarat Servisi, bir yandan diğer ülkelerin casusluk girişimlerine ayak uydurmaya, bir yandan da İngiltere'nin güvenliğini sağlamaya çalışmaktadır.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

SÜRÜCÜ
Nicolas Winding Refn'in yönettiği ve Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston ile Albert Brooks'un rol aldığı ''Sürücü (Drive)'' filmi, macera sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekecek.

Filmde, Hollywood'da dublörlük yapan ve iyi araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan araba sürücüsünün hayatı, komşusu Irene'nin hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür. Bir anda Los Angeles'ın en tehlikeli adamlarının hedefi olur. Kendisinin, Irene'in ve oğlunun hayatını da kurtarmak için yapacağı tek şey iyi araba sürmektir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

MARILYN İLE BİR HAFTA
Simon Curtis'in yönettiği ve Michelle Williams, Eddie Redmayne, Julia Ormond ile Kenneth Branagh'ın oynadığı ''Marilyn ile Bir Hafta (My Week With Marilyn)'' filmi, dram sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

Sir Laurence Olivier, Marilyn Monroe ve Aurthur Miller'ı merkezine alan filmde, asistan Colin'in gözünden Marilyn Monroe'nun İngiltere'de geçen bir haftasını anlatılıyor. Miller, İngiltere'den bir süre ayrılmak zorunda kaldığında genç asistana da güzel aktristi İngiliz sosyetesi ile tanıştırmak ve eğlendirmek görevi düşüyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

DUYGULARIN RENGİ
Tate Taylor'ın yönettiği ve Emma Stone, Bryce Dallas Howard, Jessica Chastain ile Mary Steenburgen'in oynadığı ''Duyguların Rengi (The Help)'' filmi, dram sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Mississippi'de 1960'lı yıllarda geçen filmde, sosyal kuralları yıkan ve kendilerini tehlikeye atan gizli bir yazı projesi etrafında sıra dışı bir dostluk kuran 3 farklı ve olağanüstü kadının ilişkisini anlatılıyor. 

GİZLİ TEHLİKE 3D
George Lucas'ın yönettiği ve Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman ile Jake Lloyd'un rol aldığı ''Star Wars Bölüm 1: Gizli Tehlike (Star Wars Episode I: The Phantom Menace)'' filmi, fantastik sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin her karesi 2D filmden 3D'ye, global servis sağlayan bir görsel şirket olan Prime Focus ve şimdiye kadar ki tüm Star Wars filmlerinin de görselini yapan Industrial Light & Magic (ILM) tarafından aktarıldı.

Filmin konusu şöyle: ''Genç Luke Skywalker'ın içindeki gücü keşfedip galaksinin zalim imparatoruna başkaldırmasına henüz 10 yıllar vardır. Hatta Luke henüz doğmamıştır. Barış içindeki galakside cumhuriyet hüküm sürmektedir. Barışçıl bir gezegen olan Naboo, iyi yürekli genç Kraliçe Amidala tarafından yönetilmektedir. Gizli Sith Lordu ve onun şampiyonu Darth Maul'un maşası olan Ticaret Federasyonu, barışı sarsacak girişimler ve adil olmayan müzakere taktikleriyle Amidala'yı köşeye sıkıştırmaktadır. Jedi şövalyesi Qui-Gon Jinn ve çömezi Obi-Wan Kenobi durumu incelemek için Naboo'ya gönderilir. Jedi'lar giderek derinleşen komployu keşfederken 9 yaşındaki Anakin'le tanışırlar. Küçük çocuğun mekaniğe karşı müthiş bir yeteneği ve şeytani bir zekası vardır. Jar Jar Binks isimli geveze ve kurbağamsı mahluğun da dostluğunu edinerek büyüyen uyumsuz grup, bir yandan federasyonun robot ordularına karşı Amidala'nın yardımına koşarken, öte yandan da Darth Maul ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Galakside bir şeyler, geri dönmemek üzere değişmeye başlamıştır.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

JACK AND JILL
Dennis Dugan'ın yönettiği ve Adam Sandler, Katie Holmes, Al Pacino ile Elodie Tougne'nın oynadığı ''Jack ve Jill (Jack and Jill)'' filmi, komedi sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmde, Jack, ikiz kız kardeşi Jill'i saymazsak kusursuz bir hayat yaşamaktadır. Her yıl şükran gününde, hayatını alt üst eden kız kardeşinin ziyaretine katlanmak zorundadır. Hafta sonunu kapsayacak bu ziyaret bir aya uzadığında, kardeşler sadece ikizlerin yapabileceği şekilde birbiriyle tartışır ve alay ederler. Jack, hiç gitmeyecek sandığı Jill'i göndermek için çeşitli planlar yapar.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

DÜŞMANI KORURKEN
Daniel Espinosa'nın yönettiği ve Denzel Washington, Ryan Reynolds, Brendan Gleeson ile Sam Shepard'ın rol aldığı ''Düşmanı Korurken (Safe House)'' filmi, aksiyon sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekecek.

Filmde, iyi bir ajan olmak isteyen Matt, kendini kanıtlamak için bir fırsat bekler. Karşısına çıkan ilk fırsat eski ajan Tobin ile ilgilidir. Bu eski istihbaratçı ordu bilgilerini parayla satmaya başlar. Şimdi de sakladığı bir sırla geri döner. İkili, kendilerine saldıranların, teröristlerce mi yoksa içeriden biri tarafından mı gönderildiğini anlamak zorundadır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sinemalar-SeanslarSHAME
Steve McQueen'in yönettiği ve Michael Fassbender, Carey Mulligan, Lucy Walters ile Mari-Ange Ramirez'in oynadığı ''Utanç (Shame)'' filminin konusu şöyle:

'Senden Bana Kalan' vizyonda - 2

''Brandon'ın iş, ev ve barlardan ibaret tekdüze hayatı, fahişeler ve porno filmler arasında geçmektedir. Dik başlı kız kardeşi Sissy, birkaç gün kalmak için evine gelince hayatı birden rayından çıkar.''

WE NEED TO TALK ABOUT KEVIN
Lynne Ramsay'ın yönettiği ve Tilda Swinton, John Reilly, Ezra Miller ile Jasper Newell'ın oynadığı ''Kevin Hakkında Konuşmalıyız (We Need To Talk About Kevin)'' filmi, gerilim sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

Filmde, Kevin, 16. yaş gününden birkaç gün önce affedilmez bir şey yapınca annesi Eva, oğlunu sevip sevmediği, oğlunun eylemlerinden sorumlu tutulup tutulamayacağını kendine sormaya başlar. Yalnızca keder ve suçluluk değildir hissettiği, toplumun ona karşı tutumu da onu zorlar.

UNDERWORLD: AWAKENING
Mans Marlind ve Björn Stein'in yönettiği ve Kate Beckinsale, Stephen Rea, Michael Ealy ile Theo James'in oynadığı ''Karanlıklar Ülkesi: Uyanış (Underworld: Awakening)'' filmi, korku ve gerilim sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmde, Selene ile sevgilisi Michael'ın vampirlerin atası Marcus'u ortadan kaldırmasının üzerinden 15 yıl geçer. Aradan geçen zamanda Vampir ve Lycan klanlarından haberdar olan insanoğlu her iki türü de ortadan kaldırmak için seferberlik ilan eder. Bu soykırım sürecinde ele geçirilen Selene, 10 yıldan fazla bir süre sonra uyanır ve Antigen'e karşı intikam savaşına girişir.

WAR HORSE
Steven Spielberg'in yönettiği ve Emily Watson, David Thewlis, Peter Mullan ile Niels Arestrup'un oynadığı ''Savaş Atı (War Horse)'' filminin konusu şöyle:

''Joey, Albert'in babası tarafından bir İngiliz süvarisine satılır ve cepheye gönderilir. Joey, karşılaştığı herkesin hayatını etkiler ve değiştirir. Joey'i unutamayan Albert, arkadaşını bulup eve getirmek amacıyla Fransa'daki savaş meydanına gitmek üzere evden ayrılır.''

EŞ RUHUMUN EŞ ZAMANI
Şanal Günseli'nin yönettiği ve Musa Uzunlar, Aylin Kabasakal, Uğur Çavuşoğlu ile Zeynep Utku'nun oynadığı ''Eş Ruhumun Eş Zamanı'' filmi, dram sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin konusu şöyle: ''Hayatlarında aynı şeyleri yaşayan bir kadın ve bir erkek. Evleniyor, boşanıyor ve bir oğulları oluyor. Geçmiş korkularının gölgeleri onları hep izliyor ama onlar yılmadan, pes etmeden umutla yollarına devam ediyor. Bir süre sonra kendilerini bir masal dünyasının içinde buluyorlar.''

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ
Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği ve Buğra Gülsoy, Nesrin Cavadzade, Uğur Polat ile Feride Çetin'in oynadığı ''Güzel Günler Göreceğiz'' filmi, dram sahneleriyle sinemaseverlerin ilgisine sunulacak.

Filmde, 5 farklı karakterin günlük hayatta kesişen yolları ve farkında olmadan birbirlerinin hayatına müdahaleleri anlatılıyor. Bir günlük zaman dilimi içinde geçen film, geriye, şimdiye ve ileriye atlanarak ilerliyor.

ARTİSTMichel Hazanavicius'un yönettiği ve Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman ile James Cromwell'ın oynadığı ''Artist (The Artist)'' filmi, Altın Küre'de ''En iyi komedi filmi'' ve ''En iyi film müziği'' ödülünü kazandı.

Filmde, sinema büyüsünün bütün dünyayı kasıp kavurduğu 1920'li yılların sonunda George Valentin, Hollywood'daki en büyük starlardan biridir. Oynadığı her film büyük başarı kazanan Valentin'in güzel bir eşi, görkemli bir evi ve kendine hayran milyonlarca seveni vardır, ancak bazı gelişmeler hayatını alt üst eder.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Hakan Algün'ün yönettiği ve Ata Demirer, Necati Bilgiç, Tarık Ünlüoğlu, Nihal Yalçın, Özlem Türkad, Cemil Özbayer, Orhan Güner ile Mert Aran'ın oynadığı ''Berlin Kaplanı'' filmi, komedi sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmin konusu şöyle: ''Ayhan Kaplan, Berlin'de yaşayan, geçimini boksörlük ve bodyguardlık yaparak sağlayan bir Türk vatandaşıdır. Ayhan ve antrenörü Cemal için işler pek yolunda gitmemektedir. İkisi de artık hayattan bir mucize beklemektedir.''

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

KARANLIKTAN KORKMA
Troy Nixey'in yönettiği ve Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison ile Bruce Gleeson'un oynadığı ''Karanlıktan Korkma (Don't Be Affraid Of The Dark)'' filmi, gerilim sahneleriyle sinemaseverlerin ilgisini çekecek.

Filmde, babası Alex ve sevgilisi Kim ile birlikte yaşamaya başlayan Sally'yi, yeni taşındıkları büyük evde hoş olmayan sürprizler bekler. Zira binanın bodrum katında yüzyıldır kilitli kalan yaratıklar harekete geçer. Sally, geceleri duyduğu sesler sonrası ailesini uyarmaya çalışır, ancak babası inanmaz.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

NEŞELİ AYAKLAR
George Miller'ın yönettiği ve Erdoğan Sarp (Eric), Ali Gül (Lovelace), Emrah Özertem (Mumble) ve Ali Düşenkalkar'ın (Sven) seslendirdiği ''Neşeli Ayaklar 2 (Happy Feet Two)'' filmi, animasyon sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

'Senden Bana Kalan' vizyonda - 3

Filmin konusu şöyle: ''Step dans ustası olan Mumble'ın küçük oğlu Eric'in koreografi fobisi vardır. Bu yüzden dansa isteksiz olan Eric, evinden kaçar ve penguen Sven ile karşılaşır. Mumble'ın oğlunun yeni rol modeliyle yarışta pek de şansı yoktur. Mumble, her şeyi tekrar yoluna koymak için penguen birliklerini ve çeşitli yaratıkları bir araya getirince, Eric babasının gücünü anlar.''

İÇİMDEKİ ŞEYTAN
William Brent Bell'in yönettiği ve Fernanda Andrade, Simon Quarterman, Evan Helmuth ile Suzan Crowley'nin oynadığı ''İçimdeki Şeytan (The Devil Inside)'' filmi, korku sahneleriyle dikkati çekmeye çalışacak.

Filmde, 1989 yılında acil yardım hattı, Maria'dan 3 kişiyi vahşice öldürdüğünü belirten bir çağrı alır. Yirmi yıl sonra Maria'nın kızı Isabella, o gece olanların peşine düşer. Annesinin akıl hastası mı olduğunu, yoksa kötü ruhlar tarafından mı ele geçirildiğini öğrenmek için annesinin de müşahede altında tutulduğu, akıl hastalarının yattığı hastahaneye gider.

DÜŞLER BAHÇESİ
Cameron Crowe'un yönettiği ve Matt Damon, Scarlett Johansson, Elle Fanning ile Thomas Haden Church'nin oynadığı ''Düşler Bahçesi (We Bought a Zoo)'' filmi, komedi sahneleriyle sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Filmde, Benjamin eşini kaybetmiş ve iki çocuğuna bakmaya çalışan bir babadır. Çocuklarıyla yeni bir bir eve taşınmaya karar verir, ancak ev aslında bir hayvanat bahçesidir. Hem bu hayvanat bahçesini yoktan var edip hem de ailesini mutlu etmeye çalışan Benjamin, ev sayesinde, güzel lunapark uzmanı Kelly ile tanışır. Hepsini, duygulu ve eğlenceli bir macera beklemektedir.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

MELANKOLİ
Lars Von Trier'in yönettiği ve Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Alexander Skarsgard ile Kiefer Sutherland'ın oynadığı ''Melankoli (Melancholia)'' filmi, dram sahneleriyle sinemaseverlerle buluşacak.

'Senden Bana Kalan' vizyonda - 4

Filmde, melankoliye dalan Justine hayatı bir drammış gibi yaşayan bir kadınken, ablası Claire güya ''normal'' olandır. Justine'in düğün günü geldiğinde bütün aile tören için malikanede bir araya gelir. Aynı zamanda ''Melankolia'' adlı gezegen, güneşin arkasından çıkmış, dünyaya doğru gelmektedir. Yaklaşan kıyameti herkes kendine göre karşılar.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

EJDERHA DÖVMELİ KIZ
David Fincher'in yönettiği ve Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer ile Stellan Skarsgard'nin oynadığı ''Ejderha Dövmeli Kız (The Girl With The Dragon Tattoo)'' filmi, gerilim sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Filmde, Henrik Vanger, İsveç'in en zengin sanayicilerinden biridir. Gazeteci Mikael Blomkvist'i, geniş ailesinin bir üyesi tarafından öldürüldüğüne inandığı yeğeni Harriet'ın kayboluşunu araştırmakla görevlendirir. Mikael Blomkvist, başına geleceklerden habersiz, İsveç kıyılarının açığındaki bir adaya doğru yola çıkar.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ZENNE
Caner Alper ile Mehmet Binay'ın yönettiği ve Kerem Can, Erkan Avcı, Giovanni Arvaneh ile Rüçhan Çalışkur'un oynadığı ''Zenne'' filmi, dram sahneleriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.

Eşcinsel olduğu gerekçesiyle aracında vurularak öldürülen ve 3 yıl geçmesine rağmen katili yakalanamayan Ahmet Yıldız''ın gerçek hikâyesinden uyarlanan ''Zenne'', Doğulu muhafazakâr bir ailenin çocuğu olan Ahmet, zennelik yapan Can ve Alman fotoğrafçı Daniel’in hikayesini anlatıyor. Film bu üçlünün öyküsünü; aile baskısı, töre, 2008 yılına kadar eşcinsel erkeklere evrensel insan haklarına aykırı şekilde uygulanan askerlikten muafiyet prosedürleri üzerinden ele alıyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

ÇİZMELİ KEDİ
Chris Miller'ın yönettiği ve Engin Alkan (Çizmeli Kedi), Canan Kılıç (Kitty Yumuşak Pati), Aydoğan Temel (Humpty Dumpty), Mazlum Kiper (Kımandan), Zeyno Eracar (Jill), Fatoş Ceylan'ın (Imelda) seslendirdiği ''Çizmeli Kedi (Puss in Boots)'' filmi, 3D animasyon sahneleriyle izleyicilerin ilgisini çekecek.

Filmde, adı dilden dile dolaşan meşhur Çizmeli Kedi, Shrek ile tanışmadan çok önce kasabasını kurtarmak için hayat okulundan mezun çetin ceviz Kitty Yumuşakpati ve elebaşı Humpty Dumpty ile bir maceraya atılınca kahraman olur. Çizmeli Kedi ve ekibinin başarısız olduğunu görebilmek için her şeyi yapabilecek ünlü haydutlar Jack ile Jill ise işleri daha da karıştırır.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

DEMİR LEYDİ
Phyllida Lloyd'un yönettiği ve Meryl Streep, Jim Broadbent, Iain Glen ile Harry Lloyd'ın oynadığı ''Demir Leydi (The Iron Lady)'' filmi, İngiliz siyasetçi Margaret Hilda Thatcher'in biyografisi anlatılıyor.

Filmde, erkek egemen bir dünyada, sınıf ve cinsiyet engellerini çökerten Demir Leydi'nin (Iron Lady), güç ve güç için ödediği bedel konu alınıyor. İngiltere ve Arjantin arasında yaşanan Falkland Adaları kriz dönemine odaklanılan filmde, sıra dışı ve karmaşık bir kadının şaşırtıcı ve anlayışlı portresi sergileniyor.

Filmin fragmanı: İzlemek için tıklayınız

Sayfa Yükleniyor...