Sendikacıları taşıyan otobüs kaza yaptı: 7 kadın hayatını kaybetti

Türk Metal Sendikası'nın kadın üyelerini taşıyan yolcu otobüsü, Bursa-Ankara Karayolu'nda kaza yaptı. Kazada 7 kadın hayatını kaybetti, 33 kişi yaralandı. Üyeler, Ankara'da Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamındaki kurultaya katılacaklardı. Bu arada Türk-İş, yarın yapacağı "Emekçi Kadın Buluşması" programını kaza dolayısıyla iptal etti.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 07.03.2017 - 12:12 | Son Güncelleme : 07.03.2017 - 17:02

Sendikacıları taşıyan otobüs kaza yaptı: 7 kadın hayatını kaybetti

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği için Ankara'ya giden kadın sendikacıların otobüsü Bursa'da kaza yaptı, 7 kadın yaşamını yitirdi.

Kaza, Bursa-Ankara Karayolu'nun Mezitler mevkiinde meydana geldi.

Yolcu otobüsü, Türk Metal Sendikası Bursa Şubesi'nin kadın üyeleri ile yakınlarını Ankara'ya taşıyordu.

Sendika üyeleri, Ankara'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenecek, Kadın İşçileri 22. Büyük Kurultayı'na katılacaklardı. Otobüs, Mezitler rampalarında virajı alamayarak devrildi.

Olay yerine Bursa ve çevre ilçelerden çok sayıda ambulans, itfaiye ve kurtarma ekibi sevk edildi. Kazada, 7 kadın yolcu yaşamını yitirdi, 33 kişi yaralandı.

Yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Kazanın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’ı telefonla arayarak taziyelerini bildirdi.

Türk Metal Sendikası da, olayın ardından internet sitesinden yaptığı açıklamada kayıplardan duyulan üzüntüyü dile getirdi.

TÜRK-İŞ'TEN PROGRAM İPTALİ

Bu arada Türk-İş'in yarın yapacağı "Emekçi Kadın Buluşması" programının, kaza dolayısıyla iptal edildiği bildirildi.

Türk-İş'ten yapılan yazılı açıklamada, otobüste seyahat edenlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen "Türk-İş Emekçi Kadın Buluşması"na katılmak için Ankara'ya gelen Türk Metal Sendikası üyesi işçiler olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Olayın hemen ardından Genel Başkan Ergün Atalay ve Genel Sekreterimiz ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak olay yerine hareket etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile hanımefendi eşlerinin teşrifleriyle yapılacak programımız, bu elim kaza sonucu iptal edilmiştir. Vefat eden işçilerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm camiamıza baş sağlığı diler, yaralı işçilerimizin bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ederiz."

Sayfa Yükleniyor...