Şeytanın bacağını kırma zamanı!

Son dönemin en çarpıcı dizisi Breaking Bad, efsane yazmaya devam ediyor. Muhteşem bir finalle kafalarımızda sayısız soru işareti bırakan yapım, yepyeni sezonuyla izleyenleri bir kez daha sarsmaya hazırlanıyor.

Haberler 11.10.2011 - 12:46

Şeytanın bacağını kırma zamanı!

İki yıllık ömrünüz kaldığını öğrenseniz, ne yapardınız? Sizi bilemeyiz, ama tüm hayatını kurallara göre yaşayan kimya öğretmeni Walter White çok farklı bir yol seçiyor: Hayatının denklemini değiştiriyor. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşüyor... Kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır.

The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. Malcolm in the Middle’ın babası Bryan Cranston'a iki sene üst üste En İyi Erkek Oyuncu Emmy ödülü kazandıran Walter karakteri, hayatın sınırlarını zorluyor.

İki yıllık ömrü kaldığını öğrenince tüm hayatı değişen Walter'ın özgürleşme deneyimi yeni bölümlerle her Salı 23:00'te e2.

YENİ SEZON
Walter White’ı son gördüğümüzde kendini imkansız bir durumdan daha kurtarmakla meşguldü. Walter, Mike ve Victor tarafından silah zoruyla esir alındığı sırada, Walter’dan emir alan Jesse elleri titreyerek de olsa Gale’e ateş etti. Gale’in ölüp ölmediğini yeni sezonda öğreneceğiz. Ancak ölmüşse, işi öğrenmeye çalışan Gale ortadan kalkınca, tüm piyasayı sarsan ürünleri üreten tek kişi yine Walt kalmış olacak. Bu durum tabii ki Gale yerine Walt’un ölmesini tercih edecek olan patron Gus Fring’in hoşuna gitmeyecek. Gus’a göre Walt birinin adamı olamayacak yapıda, kendi kurallarına göre işini yapan bir adam. Jesse ise Walt’un adamı olması dışında Gus’ın işine yarayacak hiçbir özellik taşımıyor. Ancak Gus, gitgide tekeline aldığı pazarda dağıtmak için Walt’un masmavi, saf ve eşsiz ürünlerine ihtiyaç duyduğunun farkında.

MEKSİKALILAR DÖNECEK Mİ?
Geçtiğimiz sezon Gus, çılgın kuzenleri Tuco’nun katilinin Hank olduğunu söyleyerek Walter’dan uzaklaştırmıştı. Tabii amacı sadece kuzenlerden kurtulmak değil Meksika kartelini de peşlerinden uzak tutup, işi güvenceye almaktı. Ancak son gelişmelerden sonar yeni sezonda Meksikalılarla yüzleşme olasılığımız yüksek. Meksikalılar karşısında Walt ve Gus güçlerini birleştirip gerçek bir ortaklık kurabilir. Bu ortaklıkta Walt üretim görevini üstlenirken Gus Meksikalıların adamlarını devre dışı bırakmakla yükümlü olabilir. Bir diğer ihtimalse Walt’un Meksikalılarla iş birliği yapıp Gus’a karşı cephe alması. Ne de olsa Gus’ın Gale’in vurulmasına karşı ne tepki vereceğini henüz bilmiyoruz.

SKYLER YENİ KARİYERİNE UYUM SAĞLAYABİLECEK Mİ?
Skyler bir dolandırıcı için muhasebecilik yapmaktan diğer dolandırıcının muhasebeciliğine geçti. Üçüncü sezonun başında Walt’un suç hayatını kabullenemeyen Skyler, ondan boşanmak istemişti. Walt boşanmayı kabul etmeyince, onu uzaklaştırmak için patron Ted ile birlikte olmuştu. Ne var ki patron Ted’in hesaplarla oynayıp para kaçırdığını öğrenince ondan da uzaklaştı. Skyler sonunda Walt’a eskiden çalıştığı araba yıkama dükkanını satın alıp, parasını aklamasını önerdi. Dükkanın muhasebesinden ise Skyler sorumlu olacaktı. Bakalım Skyler suç dünyasına Walt kadar hızlı bir geçiş yapabilecek mi, yoksa bocalayacak mı?

HANK YÜRÜYEBİLECEK Mİ?
Geçtiğimiz sezonda ikiz tetikçiler tarafından vurulan Hank’in bacakları paralyze olmuş, yürüyemez hale gelmişti. Hank yavaş yavaş iyileşmeye başlasa da, bu süreç karısı Marie için yeterince hızlı değildi. Evinde parasını gizlice Walt’un ödediği fizik tedavi sürecinde olan Hank, ne zaman eski formuna kavuşacak? Yeniden işine dönebilecek mi? Hepsinden önemlisi Walt’un sırrını ortaya çıkarabilecek mi?

WALT’UN KANSERİ NÜKSEDECEK Mİ?
Walt’un akciğer kanseri gerilemiş olsa da doktorunun da söylediği gibi anti-kahramanımız henüz tam anlamıyla bu hastalıktan kurtulmuş değil. Hatta kanserin beynine sıçramış olabileceği de dizinin geçtiğimiz sezonunda ima edildi. Walt ve Jesse, laboratuvarlarında inatçı bir sinek tarafından rahatsız edilirken Jesse, teyzesiyle ilgili bir hikaye anlattı. Hikayeye göre Jesse’nin teyzesi verandasının altındaki sıçanla ilgili sorunlar yaşıyor ve sonunda sıçan ortadan kaldırılıyordu. Ama Jesse’nin teyzesi sıçanın sesini duymaya devam ediyor ve doktora gidip aslında beyninde bir tümor olduğunu öğreniyordu. Bu hikayenin sonunda Walt sineği öldürmelerine rağmen vızıltısını duymaya devam etmişti.

Sayfa Yükleniyor...