Sezer: Baykal ben çocukken de aynıydı

DSP lideri Zeki Sezer, ''Ben çocukken de Baykal iktidar olacağını söylüyordu, hala söylüyor. Sanırım bulunduğu yerden memnun" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.03.2009 - 17:17

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, seçim gezileri kapsamında çıktığı Trakya turunun 3. gününde partisine oy istemek üzere Edirne'ydi.

Otobüste gazetecilerle sohbet eden Sezer, kendisine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ''2014 yılında iktidarız'' iddiasının hatırlatılması üzerine, ''Ben çocukken de Baykal iktidar olacağını söylüyordu, hala söylüyor. Sanırım Baykal bulunduğu yerden memnun'' karşılığını verdi.

22 Temmuz seçimlerinde CHP ile DSP'nin ortak hareket etmeleri hakkında ise "O dönem 'nin ihtiyaçlarının öyle olduğunu düşünerek, iki taraf olarak bir adım attık. Bence o gün gerekli bir adımdı. Ne yazık ki, CHP listelerinden seçime girildi; ama şu görüldü ki, halk CHP'yi iktidar yapmayacak; tüm desteklemelere rağmen CHP yüzde 20'de kaldı. Sayın Baykal bunu bile başarı olarak sundu, tek başına oyları almış gibi gösterdi. O seçimlerden istediğimiz sonuçları alamadık''  diye konuştu.

"AH BİR DE ÜLKEYİ YÖNETEBİLSE..."
Yerel seçimlerin ardından erken seçim olacağına inandığını belirten Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında da değerlendirmelerde bulundu, "Göremedim gerçi ama yüksek hızlı treni Başbakan Erdoğan kullanmış. Ne yetenekli bir Başbakanımız var; tren kullanıyor, ata binebiliyor, ah bir de ülkeyi iyi yönetebilse'' dedi.

PAKETTEKİ OLUMLU YÖNLER
Zeki Sezer, Başbakan Erdoğan'ın Eskişehir'de açıkladığı ekonomik pakette, bazı ürünlerde ÖTV ve KDV'nin düşürülmüş olması gibi olumlu yönler olduğunu, DSP'nin 5 yıldır adaletsiz vergi sistemine dikkat çektiğini de sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...