Cumhurbaşkanı Erdoğan: Silah bırakma çağrısı yakında yapılabilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'ya silah bırakma çağrısının yakın zamanda yapılabileceğini belirterek, “Ama önemli olan uygulamadır" dedi. Erdoğan, İstanbul’da iki köprü arasında yeni bir tüp geçit yapılacağını da açıkladı.

NTV Haber 15.02.2015 - 09:39

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Silah bırakma çağrısı yakında yapılabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Latin Amerika ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Geçen Nevruz'da silah bırakma çağrısı yapıldığını ancak uygulanmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, PKK'nın silah bırakmayı uygulamada da göstermesi gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı'na 3 Müslüman gencin öldürülmesiyle ilgili çağrıda bulunduğu ABD Başkanı Obama ile ilişkileri de soruldu.

"BEYAZ EV'DE BİZİ AİLECE AĞIRLADI"

Obama ile ilk göreve geldiği zamanlar arasının çok iyi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hatta biliyorsunuz bizi ‘beyaz ev’ denilen yerde ailece ağırladılar. Orada birebir toplantılar yaptık. Bütün bu görüşmelerden sonra baktık mesele anlayamadığım şekilde farklı gelişmeye başladı” dedi.

LATİN AMERİKA TURU NEDEN ERKEN BİTTİ?

Latin Amerika gezisinden bir gün erken dönmesiyle ilgili tartışmalara da değinen Erdoğan "Ülkeme hasretimi sizlerle paylaştım, dönelim dediğiniz için döndük. Eğer siz kalalım deseydiniz kalacaktık. Tamamen demokratik" yorumunu yaptı.

YENİ TÜP GEÇİT

Cumhurbaşkanı olmasından sonra da yapılan projeleri yakından takip ettiğini belirten Erdoğan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Boğaziçi Köprüsü arasında yeni bir tüp geçit yapılacağını da açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...