Sinyal bozucuyla otomobilleri soydular

İstanbul'da, sinyal bozucu aletle kilitlenmesini önledikleri otomobillerden hırsızlık gerçekleştirdiği öne sürülen Gürcistan uyruklu 4 şüpheli polis tarafından yakalandı. 3 farklı otodan aynı yöntemle hırsızlık yaptıkları tespit edilen şüpheliler tutuklandı.

İHA - DHA 21.12.2015 - 20:05

Sinyal bozucuyla otomobilleri soydular

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 10 Aralık günü Bakırköy Şenlikköy Mahallesi'nde bir otomobilin içinden çalınan bilgisayar ve cep telefonuyla ilgili çalışma başlattı. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelilerin sinyal bozucu aletle otomobilin kilitlenmesini önlediklerini, daha sonra hırsızlığı gerçekleştirdiklerini tespit etti.

Şüphelilerin kullandığı aracın plakasını belirleyen ekipler, Gürcistan uyruklu A.K. (28), G.G. (30), A.C. (41) ve L.C'yi (28) Bakırköy'de yakalayarak gözaltına aldı. Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramalarda, başka bir otomobilden çaldıkları tablet bilgisayar ve güneş gözlüğü ele geçirildi.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, zanlıların daha önce aynı yöntemi kullanarak 3 farklı otodan hırsızlık olayına karıştıklarını belirledi.

Şüpheliler çıkarıldıkları adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...