Şırnak sınırına askeri sevkiyat

Ankara ve Çankırı'daki birliklerden çok sayıda tank ile zırhlı araç, sınır bölgesindeki Şırnak'ın Silopi ilçesine doğru hareket etti.

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 01.11.2016 - 15:19 | Son Güncelleme : 01.11.2016 - 16:43

Şırnak sınırına askeri sevkiyat

Şırnak sınırına zırhlı araç sevkiyatı yapılıyor.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, bu kapsamda 28'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı birliklerine ait unsurlar görevlendirildi.

Ankara'dan tanklar ve tank kurtarıcıları, Çankırı'dan ise tekerlekli araçlar ve iş makinelerinin Silopi'ye karayoluyla sevkiyatı başladı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI IŞIK'TAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, sınıra yapılan zırhlı araç sevkiyatına ilişkin, "Bölgemizde önemli gelişmeler var. Bir taraftan 'nin içerisinde çok ciddi bir terörle mücadele var, diğer yandan da sınırımızın hemen diğer tarafında önemli gelişmeler var. Bütün bu gelişmelere hazırlıklı olmak açısından yapılan bir çalışma bu. Türkiye her türlü ihtimale önceden hazırlık yapmak durumunda, bu hazırlıkların bir parçası" dedi.

"KIRMIZI ÇİZGİLER AŞILIRSA TÜRKİYE GEREKENİ YAPMAKTA TEREDDÜT ETMEZ"

Türkiye'nin Irak'a girmesinin an meselesi olduğuna dair iddiaların sorulması üzerine Bakan Işık, şöyle konuştu:

"Bu konularda gerek Irak Hükümeti ile gerek koalisyon güçleriyle gerek Kuzey Irak'taki bölgesel yönetimle temaslar devam ediyor. Türkiye'nin orada kırmızı çizgileri var. Bu kırmızı çizgilerin aşılmaması durumunda özellikle Türkiye taahhütlerine her zaman bağlı kalır. Kırmızı çizgiler aşılırsa Türkiye bu noktada yapması gerekeni yapmakta tereddüt etmez. Ama şu anda iyi bir diyalog zemini var. Bu diyalog zemini içerisinde çalışmalar sürdürülüyor.''

Sayfa Yükleniyor...