Siyasilerden Özil yorumu

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adalet Bakanı Gül ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mesut Özil'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektirmesinin ardından yaşadıkları ve Almanya Milli Futbol Takımı bırakması hakkında yorum yaptı.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 23.07.2018 - 03:44

Siyasilerden Özil yorumu

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Mesut Özil'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğraf çektirmesinin ardından yaşadıklarını anlattığı açıklaması hakkında yorum yaptı.

Kalın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden şu ifadeleri kullandı.

"Değerli oyuncu Mesut Özil, Cumhurbaşkanımız ile neden buluştuğunu, bugün olsa yine görüşeceğini söylüyor. Kendisini bu asil duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Fakat Mesut beyin bu süreçte nasıl bir baskıya maruz kaldığını düşünün. Nezaket, hoşgörü, çoğulculuk... nerede kaldı?!"

"ÖZİL, FAŞİZM VİRÜSÜNE KARŞI EN GÜZEL GOLÜ ATTI"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Mesut Özil'in Almanya Milli Takımı'ndan ayrılarak faşizm virüsüne karşı en güzel golünü attığını belirtti.

Gül, Twitter hesabından Türk asıllı Alman futbolcu Özil'in, Almanya Milli Takımı'nı bırakmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

Bakan Gül, "Almanya Milli Takımı'ndan ayrılarak faşizm virüsüne karşı en güzel golünü atan Mesut Özil’i tebrik ediyorum. Yolun, bahtın açık olsun" ifadelerini kullandı.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN MESUT ÖZİL'E DESTEK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, ayrımcılığa maruz kaldığı gerekçesiyle Almanya Milli Takımı'nı bırakan Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'i destekledi.

Twitter hesabından Mesut'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilmiş fotoğrafını paylaşan Kasapoğlu, "Mesut Özil kardeşimizin sergilediği onurlu duruşu yürekten destekliyoruz" ifadesini kullandı.

29 yaşındaki Mesut Özil, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmesi sonrası Almanya'da ırkçılık ve saygısızlığa maruz kaldığını savunarak, milli takım kariyerini noktalamıştı.

Sayfa Yükleniyor...