Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük gücümüz tarihi mirasımızdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''En büyük gücümüz tarihi mirasımızdır. Bu miras hakkıyla hıfzedilmeden ne 15 Temmuz anlaşılabilir ne Cumhuriyetimizin kıymeti bilinebilir" ifadelerini kullandı.

29.10.2020 - 18:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük gücümüz tarihi mirasımızdır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde düzenlenen Cumhuriyetin 97. Yılında Milli Mücadele Sergisi Açılışı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar: 

''Sınırlarımız içinde ve dışında milletimiz için mücadele eden askerlerimize şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. 

Yaşadıklarımız gösteriyor ki Türk milletinin istiklal mücadelesi, vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkmaya devam ettiği sürece bitmeyecek. Bölgemizde yazdığımız her yeni destanla maziden atiye kurduğumuz köprüyü her geçen gün güçlendiriyoruz. Aynı heyecanla ülkemizi 2023'e, 2071'e taşıyacağız.  

En büyük gücümüz, tarihi mirasımız. Bu miras hakkıyla hıfzedilmeden ne 15 Temmuz anlaşılabilir ne Cumhuriyetimizin kıymeti bilinebilir.

Medeniyetimizin ve tarihimizin bize yüklediği sorumluluk ağırdır ama bir o kadar da şereflidir.
 
Bu mirası bize unutturmak için çok çalıştılar. Kadim geçmişimizi tamamen silerek, takvimi bugünden başlatmaya kalkıştılar.

Tarihimizi yeniden hatırlayan, keşfeden, kucaklayan bir nesil yetişiyor.

Başkalarına hayran olmak yerine kendine güvenen, araştıran, geliştiren, başarıya kilitlenen bir gençliğin ayak seslerini duyuyorum.

Özellikle Malazgirt Zaferi'nden başlayıp İstiklal Harbi'ne kadar uzanan mücadeleyi çok iyi öğretmemiz gerekiyor.

Sayfa Yükleniyor...