Sony'den 30 TV modeli birden

İstanbul'da düzenlenen kapsamlı etkinlikte Sony'nin Türkiye'deki büyüme planları açıklandı.

07.04.2011 - 10:17

Sony'den 30 TV modeli birden

Sony Eurasia A.Ş Genel Müdürü Mohsen Noohi, Türkiye'de 2013 yılında 1 milyar avroluk perakende satış rakamına ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Sony, bütünleşik tüketici deneyimini sağlamaya yönelik mercekten göze 3D dünyası ile ev, eğlence ve mobilite alanındaki tüm yenilikleri ve İnternet TV'den dijital görüntüleme ve kişisel bilgisayarlara kadar bütün yeni 2011 ürünleri ''Sony 360 Derece Teknoloji Şovu'' ile tanıttı.

Sony Eurasia A.Ş Genel Müdürü Mohsen Noohi, 34 ile yayılmış 91 Sony Center ve 2 bin 500'ü aşkın yetkili satıcı ağından temsilcilerin katılımıyla yapılan toplantıda, Sony'nin yüzde 68 pazar payıyla video kamera, yüzde 21 ile dijital fotoğraf makinesi, yüzde 22 ile mp3/4 çalarlar, yüzde 31 ile Hi-Fi ve yüzde 70 ile oyun konsolu pazarlarında lider konumunu korurken, yüzde 12 ile LCD TV ve yüzde 9 ile de dizüstü bilgisayar pazarlarında büyümesini sürdürdüğünü kaydetti.

Noohi, şunları kaydetti:
'Sony olarak, kendimizi pazarın ihtiyaçlarına göre şekillendirmeye ve sürekli geliştirmeye devam ederken, ana varlıklarımız olan markamız, ürünlerimiz, bayilerimiz, çalışanlarımız ve tüketicilerimizden oluşan büyük Sony ailesine yatırım yapmaya önem veriyoruz. Bugün de Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan 360 derece teknoloji şovu ile en son teknoloji ve ürünlerimizi, iş ortaklarımıza ve kamuoyuna tanıtmaktan ve pazara sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Mohsen Noohi Mohsen Noohi

Sürekli gelişim yaklaşımımız ve her seviyedeki tüketicinin ihtiyacına yönelik çözümlerimiz ile 2002'den bu yana yüzde 700'lük bir büyüme yakaladık, geçtiğimiz yıl tüketici elektroniği pazarının üzerinde büyüdük. Türkiye'de hedefimiz 2013 yılında 1 milyar avroluk perakende satışına ulaşmak.''

Sony Eurasia A.Ş Televizyon Ürün Müdürü Ersin Kösoğlu ise 2011 boyunca birbirinden özel tam 30 adet Sony TV modelini Türkiye pazarında satışa sunacaklarını dile getirdi.

Sony Eurasia A.Ş Dijital Görüntüleme Grup Ürün Müdürü Yeliz Kaya ise Sony'nin Handycam, Bloggie ve Cyber-shot ürün gamlarına yönelik bir sunum gerçekleştirdi.

Sony Eurasia A.Ş VAIO ve Çevre Birimleri Grup Ürün Müdürü Levent Ertoğlu da günümüz mobil dünyasının gerektirdiklerini bilgisayar kullanıcılarına, en yenilikçi teknolojilerle donatılan VAIO'lar aracılığıyla sunduklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...