Sosyal medya fenomeni 'tokatçı berber'e saldırı

İstanbul'da sosyal medyada 'tokatçı berber' olarak tanınan Mehmet Bayraktar, yolda yürürken kendisine seslenen kişiye yanıt vermediği iddiasıyla saldırıya uğradı.

Haberler - DHA 27.12.2021 - 11:05

Sosyal medya fenomeni 'tokatçı berber'e saldırı

'da sosyal medya fenomeni berber saldırıya uğradı.

Olay, geçen cuma gecesi saat 22.30 sıralarında Avcılar Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Mareşal Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, kendisine ait berber dükkanında tıraş olmaya gelenlere espri amaçlı tokat attığı için 'Tokatçı ' olarak tanınan ve videoları binlerce kişi tarafından izlenen Mehmet Bayraktar, telefon ile konuşarak caddede yürüyordu.

Kimliği belirsiz bir kişi, seslenmesine rağmen yanıt alamadığını gerekçe göstererek Bayraktar’ın yüzüne vurdu. Saldırgan kaçarken Bayraktar aldığı darbenin etkisi ile yere yığıldı.

Kendine geldikten sonra polise giden Bayraktar, hastaneye giderek darp raporu aldı. Mehmet Bayraktar, ifadesinde daha sonradan M.Y. olduğunu tespit ettiğini öne sürdüğü bu kişiden şikayetçi oldu.

Saldırının sosyal medyada ünlenmesinden kaynaklandığını öne süren Bayraktar, "Tanımadığım bir kişi bana ‘Tokatçı berber’ diyerek seslendi. Telefon ile konuşuyordum, duymadım. Bu şahsı tanımam ve aramızda geçmişe dayanan bir husumet yaşanmamıştır. Beni darbeden bu şahsın tespit edilerek yakalanmasını istiyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...