Stres atmak için çatıdan para saçtı!

Mersin'de bir binanın çatısından yaklaşık 3 bin TL'sini savuran kişi, parayı saçtığı anda çok mutlu olduğunu ve stresinin azaldığını söyledi.

Anadolu Ajansı 01.07.2009 - 17:18

Alınan bilgiye göre, Erdemli ilçesinde Mevci Ergin, Merkez Mahallesi İshak Efendi Sokak'taki 5 katlı bir apartmanının çatısına çıkarak, 5 ve 10 TL'lik banknotlardan oluşan yaklaşık 3 bin TL'yi savurdu.

Uçan paralardan çoğunluğu çevredeki vatandaşlar tarafından toplanırken, polisin bazı vatandaşların yardımıyla topladığı 826 TL ise Ergin'e verildi.

Ergin, parayı ''stres atmak için'' savurduğunu, daha fazla parası olduğunda yine yapabileceğini söyledi.

Şiddetli geçimsizlik nedeniyle uzun zamandır eşi Fatma Ergin'den ayrı yaşadığını ve eşinin 5 yaşındaki kızı Ayşenur Ergin'i yaklaşık 1,5 yıldır kendisine göstermediğini öne süren Ergin, şöyle devam etti: ''Yaşadığım üzüntü ve bir bankaya olan 5 bin liralık borcumdan dolayı sıkıntıya girdim. Ben de sahip olduğum limon bahçesini 29 bin TL'ye sattım, aldığım parayla bankaya borcumu ödedim. Paranın 7 bin TL'siyle kızımı gezdirmek için üstü açılan bir otomobil aldım. Kalan paranın bir kısmını da savurdum. Bunun nedeni, eşimden ve çocuğumdan ayrı kalmanın verdiği psikolojik etki olabilir. Ayrıca borcumu kapatmanın sevincini de paylaşmak istedim. Geçenlerde de bir anda kızım aklıma geldi, param da yoktu. Evin önündeki motosikletimi yaktım.''

Ergin, parayı saçtığı anda çok mutlu olduğunu ve stresinin azaldığını sözlerine ekledi.

Mevci Ergin'in ağabeyi Yahya Ergin ise kardeşinin eşinden ayrı olduğu için psikolojik sorun yaşadığını belirterek, ''Kardeşim şu anda pimi çekilmiş bomba gibi, ne yapacağı belli değil. Kardeşimi topluma kazandırmak için tedaviye ihtiyacı var”dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...