Sultangazi'de taksici çarptığı 9 yaşındaki çocuk ve annesini hastaneye bırakıp kaçtı

Sultangazi'de arkadaşıyla birlikte sokakta oynayan 9 yaşındaki Nisanur Bizan'a çarpan taksi sürücüsü, yaralı çocuğu ve annesini hastaneye bıraktıktan sonra kaçtı.

Haberler - DHA 01.09.2021 - 10:51

Sultangazi'de taksici çarptığı 9 yaşındaki çocuk ve annesini hastaneye bırakıp kaçtı

Sultangazi'nin Sultançiftliği Mahallesi'nde 30 Ağustos Pazartesi günü akşam saatlerinde, sokakta arkadaşıyla birlikte oynayan Nisanur Bizan'a (9) sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 34 THC 58 plakalı taksi çarptı.

Sürücü, kaza sonrası otomobilden inerek yaralı kızı ve annesi Raife Bizan'ı alarak hastaneye götürdü. Burada, yaralı kızın annesi Raife Bizan'a taksiye ceza kesilmemesi için otoparka aracı park edeceğini söyleyip ayrıldı.

Sürücü, daha sonra bir daha hastaneye geri dönmedi. Hastane polisine bilgi veren Bizan ailesi, taksi sürücüsünden şikayetçi oldu.

Polis, kaçan sürücüyü yakalamak için çalışma başlattı. 


"CANIM ÇOK YANDI. ÇOK KORKTUM"

Kazada yaralanan 9 yaşındaki Nisanur, hastaneye gittiklerini ve arabanın çarpması sonucu bayıldığını anlattı. Küçük kız, "Bana çarptı bayıldım. Sonra gözümü açtım hastanedeyim. Yanımda sadece annem vardı. Canım çok yandı. Omuzum ağrıdı. Çok korktum" dedi.

"BEN O TAKSİCİYİ BULUP YÜZ YÜZE GELMEK İSTİYORUM"

Anne Raife Bizan ise, olay sırasında evde olduğunu ve çocukların ağlama sesi duyduğunu söyledi. Bizan, "Evde iş yapıyordum. Araba sesi geldi. Çocuk 'ablama araba çarptı' diye ağıyordu. Hemen aşağı indim. Kızım ağlayarak, 'Anne omuzum ağrıyor' dedi. Omzu, suratı, ayağı yara içindeydi. Taksici bizi hastaneye götürdü. Numaramı aldıktan sonra 'Arabamı bağlayacaklar. 15 dakika sonra geleceğim' diyerek gitti. Ve bir daha geri dönmedi'' diye konuştu.

Taksicinin ceza almasını ve 600 lira tutan hastane masraflarını karşılamasını isteyen anne Bizan, kızına çarpan sürücünün bulunmasını istediğini söyledi:

''Bu durumda beni bırakmasaydı, çocuğum 'Nasıl? İyi mi?' diye baksaydı. Onun ceza almasını istiyorum. Hastane masraflarımı da ödesin. 600 lira hastane masrafı tuttu. En azından çocuğuma gelip bakabilirdi. Ben o taksiciyi bulup yüz yüze gelmek istiyorum. Çarpan sürücünün bulunmasını istiyorum. 600 lira verdim ama benim de durumum yok. Kiracıyım, sadece eşim çalışıyor. Gelirim yok. Allah rızası için onu bulun. Okulunun açılmasına 1 hafta kaldı, bu duruma geldi benim kızım".

TAKSİNİN SOKAKTAN KAÇMASI KAMERADA

Öte yandan kaza sonrası taksi sürücüsünün kaçma anları görüntülendi. Görüntülerde, sürücü, anne Raife Bizan'ı ve yaralı kızı hastaneye bıraktıktan sonra otomobilinin başına döndü. Burada otomobiline binen sürücü, hızla sokaktan çıkarak kayıplara karıştı.

Sayfa Yükleniyor...