NTV

Tatlıses’e hakarete 7 ay hapis

Anadolu Ajansı

Türkiye
Tatlıses’e hakarete 7 ay hapis

Sanatçı İbrahim Tatlıses'e düzenlenen silahlı saldırı nedeniyle yargılanan Abdullah Uçmak, Tatlıses'e ''hakaret'' suçundan 7 ay hapis cezasına mahkum edildi. Uçmak, tehdit suçundan ise beraat etti.

İstanbul 21. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, müşteki İbrahim Tatlıses ile sanık Abdullah Uçmak katılmazken, sanatçının avukatı Ahmet Küçük hazır bulundu.

Sanık Abdullah Uçmak, İbrahim Tatlıses'e hakaret ettiği gerekçesiyle 7 ay hapis cezasına çarptırıldı. Uçmak, ''tehdit'' suçundan ise beraat etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, İbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırıya ilişkin İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Abdullah Uçmak'ın, 25 Ocak'ta görülen duruşmada, Tatlıses ile aralarındaki husumet nedeniyle ''İnsanlar için Allah tarafından görevlendirilen üç melekten ilki Azrail'' sözleriyle ''tehdit'' suçunu işlediği belirtilmişti.

Sanığın, Tatlıses'e yönelik ''hakaret'' suçunu da işlediği anlatılan iddianamede, Uçmak'ın ''tehdit'' ve ''hakaret'' suçlarından 9.5 ay ile 4 yıl 4 ay arasında değişen hapis cezasına çarptırılması istenmişti.

İbrahim Tatlıses, 4 Haziran'da Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek, soruşturma kapsamında ''müşteki'' sıfatıyla savcılığa ifade vermişti.