Teğmenlere 'uyuşturucu ve suikast' suçlaması

İhbar üzerine başlayan soruşturmada, tutuklanan teğmenlerin uyuşturucu ve seks partileri düzenledikleri, bu partilerdeki görüntüleri de tehdit ve şantaj unsuru olarak kullandıkları öne sürülüyor.

NTV Haber 23.07.2009 - 18:59

Poyrazköy'de silah ve mühimmatın bulunduğu yerin ihbar edilmesinin bir benzeri, 15 Temmuz'da MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ait internet sistesine gönderilen bir mailde yaşandı.

Yapılan ihbarda, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli bir grup rütbeli personelin, organize biçimde uyuşturucu ticareti yaptığı, uyuşturucu ve seks partileri düzenlediği, partilerdeki görüntüleri de tehdit ve şantaj unsuru olarak kullandığı öne sürüldü.

Bu rütbeli kişilerin uyuşturucu trafiğini PKK ile bağlantılı olarak yürüttüğü iddia edildi.

İhbar metninde ikisi İstanbul'da 11 ayrı adres ve oturan kişilerin ismi de yer alıyordu. Buralara yapılan baskınlarda teğmenler Sinan Efe Noyan, Faruk Akın ve Alperen Erdoğan gözaltına alındı.

Bu kişilerin evlerinde yapılan aramada buzdolabının motorunun arkasına gizlenmiş paket içinde 500 gram TN, 100 adet mermi bulunduğu öne sürüldü.

Mermiler arasında bulunan notta ise "Albay T.D.'den gelecek inceleme raporlarına göre Metin ve Uğur adlı komutanlara yapılacak operasyonun detayları ve tarihleri Levent Bektaş ve Albay O.Y. üzerinden iletilecektir" denildiği öne sürülüyor.

Notta adı geçen kişilerin Deniz Kuvvetleri Komutanı Metin Ataç ile Donanma Komutanı Eşref Uğur Yiğit olabileceği ve yine notta yer alan Albay T.D.'nin Albay Dursun Çiçek soruşturması kapsamında Ergenekon savcılarınca sorgulandığı öğrenildi.

Emekli Binbaşı Levent Göktaş ise halen Poyrazköy'deki silah ve mühimmat ile ilgili olarak tutuklu bulunuyor.

Terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan 3 teğmenin evlerinde fişleme belgeleri, Abdullah Öcalan'a ait bölücü yayınlar ile "Babam Çatlı" adlı kitabın bulunduğu tutanaklara geçmiş durumda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...