Tekme atan polislere suç duyurusu

19 yaşındaki bir genç kızın polisin attığı tekme sonucu bebeğini düşürmesiyle ilgili Genç-Sen üyelerinin avukatı, polisler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

İstanbul'da Cumartesi günü Başbakan Erdoğan'ı protesto eden gençlerin arasında bulunan Genç-Sen üyesi 19 yaşındaki bir genç kızın polisin attığı tekme sonucu bebeğini düşürdüğü iddia edilmişti. Genç-Sen üyelerinin avukatı, polisler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.


Polisler hakkında suç duyurusunda bulunan Genç-Sen üyelerinin avukatı Zeliha Kabataş da eyleme katılan hamile Genç-Sen üyesine ilişkin, “Bugün bu müvekkilime ilişkin ek olarak işkence neticesi ağırlaştırılmış yaralama ve işkence iddialarını barındıran bir suç duyurusu dilekçesi verdik. Basında kimliğinin ve resimlerinin yer almaması için de yayın kısıtlaması alınmasını istedik. Basın mensubu arkadaşlarımızın da bu duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Gazetecilerin soruları üzerine müvekkilinin nerede olduğu, yaşı, öğrenci olup olmadığı gibi sorulara aynı nedenle cevap veremeyeceğini belirten Kabataş, neden diğer eylemcilerden ayrı olarak suç duyurusunda bulunulduğuna yönelik bir soruya, “Müvekkilimin psikolojisi ve kendini iyi hissetmemesi nedeniyle biz de olayın ayrıntılarına ilişkin bilgileri yeni aldık. Bu yüzden suç duyurusunu bugün yaptık” dedi.

Genç-Sen adına açıklama yapan İstanbul Üniversitesi öğrencisi Aylin Mert de hamile olan üyelerinin bunu polislere belirtmesine rağmen özellikle karın ve sırt bölgesine cop darbeleri aldığını iddia ederek, “İki gece hastanede kalan arkadaşımız, büyük bir travma geçirmiş, bu korkunç saldırının yarattığı etkiyle psikolojisi bozulmuştur” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...