Televizyon polemiği

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İmralı'da tutuklu bulunan Abdullah Öcalan'a televizyon verilmesine ilişkin, ''Hükümlü talep etmediği sürece televizyon verilmez. Özel bir yayın verilmedi, diğer odalardaki yayınlar verildi'' dedi.

Haberler 15.01.2013 - 12:14

Televizyon polemiği

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Abdullah Öcalan'ın İmralı'da tutulduğu odaya televizyon verilmesi ile ilgili konuştu.

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ergin, ''Hükümlü talep etmediği sürece televizyon verilmez. Özel bir yayın verilmedi, diğer odalardaki yayınlar verildi'' dedi.

Adalet Bakanı Ergin, talep eden diğer mahkumlara da tıpkı Öcalan gibi mevcut 12 kanalı izleme imkanı tanındığını dile getirdi.

KARDEŞİ: ABDULLAH ÖCALAN TELEVİZYON İSTEMEDİ
Öte yandan dün İmralı'da ağabeyi Abdullah Öcalan'ı ziyaret eden Mehmet Öcalan, 'Televizyon kendi talebi değil miydi?' sorusuna, ''Hayır kendi talebi değildi. Cezaevi müdürü ikna etmiş. O nedenle almış. Yoksa ben televizyonu almayacaktım dedi'' cevabını vermişti.

ÖCALAN'A 12 KANALLI 42 EKRAN LCD TV
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, dün Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş, Abdullah Öcalan'ın odasına 12 Ocak'tan itibaren 42 ekran LCD televizyon konulduğunu ve 12 kanal izleyebildiğini söylemişti.

Arınç, ''Aynı gün saat 15.30 itibarıyla, diğer hükümlüler gibi TRT-1, TRT-6, CNN Türk, Kanal 7, Samanyolu, Show TV, Kanal D, ATV, Star, Ülke TV, Kanal 24 ve NTV yayınlarını izleyebilmektedir'' demişti.

Sayfa Yükleniyor...