Terör saldırısı sonrası polise destek kampanyası

İstanbul Beşiktaş'ta dün gece meydana gelen 2 bombalı saldırıda 30'u polis toplamda 38 kişinin şehit oldu. Sosyal medyada #Polisiminyanındayım kampanyası başlatılarak insanlar polislere destek olmaya çağrıldı.

milli yas.jpg

İstanbul'da dün gece Beşiktaş Bursaspor maçının ardından, Vodafone Arena ve Maçka parkında meydana gelen bombalı terör saldırılarının ardından sosyal medyada polise destek kampanyası başlatıldı. 

İki bombanın patlatılmasıyla 30'u polis memuru ve emniyet görevlisi olmak üzere 38 kişi şehit oldu. Sosyal medyada kullanıcılar bir araya gelerek #Polisiminyanındayım hashtag'iyle insanları polise destek olmaya çağırdı. 

Davet çağrısında saldırılar lanetlenirken, "Bizim huzurumuz, güvenliğimiz ve geleceğimiz için canını feda etmekten kaçınmayan Polisimizin her zaman yanındayız.

Hepimiz sokağa çıkıp, mahallemizde, iş yerimizde, trafikte görev yapan en yakınımızdaki polisimizle bir araya gelip onlara başsağlığı diliyoruz, Mevlid kandillerini tebrik ediyoruz. Sosyal medyada #PolisiminYanındayım etiketiyle onlara destek oluyoruz.

Haydi. Sen de Türkiye için polisimizle bir olduğunu, omuz omuza olduğunu göster" denildi. 

SİYASİLERDEN DESTEK

Sosyal medyada başlatılan bu kampanyaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop da destek verdi.

Sayfa Yükleniyor...