Toroğlu, Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu

Şike soruşturmasında ifade veren Erman Toroğlu, Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu. Toroğlu emniyetten çıkışında Bülent Uygun'la ilgili iddialarda bulundu.

26.07.2011 - 10:06

Toroğlu, Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldu

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, saat 09.30’da Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına geldi.

Toroğlu, basın mensuplarına "Müşteki olarak ifade vermeye geldim" açıklamasını yaptı. Toroğlu daha sonra 3’üncü katta bulunan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne girdi.

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Toroğlu, soruşturma kapsamında “müşteki” sıfatıyla ifade verdi.

Emniyette 2.5 saat kalan Toroğlu verdiği ifadeyi şöyle anlattı: "Son günlerde gazetelerde çıkan haberlerle ilgili sorular sordular. Bülent Uygun'a söylediklerim soruldu. Hürriyet konusunda bana sorulanlara cevap verdim. Ben Aziz Yıldırım'dan şikayetçi oldum. Maddi ve manevi şikayetçi oldum. Bu operasyon son 50 yıldır Türk futboluna yapılan en büyük iyilik. Daha çok enteresan şeylerle karşılaşacağız. Umarım sağlıklı kararlar alınır. Türk futbolu 40 yıldır hastaydı. 4 sene önce Meclis Araştırma Komisyonu'na çağırdılar. O zaman anlattıklarım hikaye oldu. İnşallah bunlar hikaye olmaz. Futbolda çok şey gördük pek bir şey yapılmadı. İnşallah bu kez yapılır. Polisin elinde gerekli belgeler var."

Bülent Uygun için "formsuz" dedikten sonra kendisinin telefonla programda bağlandığını hatırlatan Toroğlu, "Reha Muhtar, bana ve Ahmet Çakar’a söz hakkı vermemişti programda. Bülent Uygun bizim programa katıldığında neredeydi? Yanında kimler vardı? Bunları merak ediyorum" diye konuştu.

Aziz Yıldırım’ın Toroğlu’yu işten kovdurduğu iddiaları kamuoyuna yansımıştı.Şike soruşturması kapsamında, tutuklu olarak yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Beşiktaş’ın eski menajeri ve futbol yorumcusu Sinan Engin’e Erman Toroğlu hakkında "Onu gazeteden de kovduracağım bak, seyret" dediği iddia edilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...