Seydişehir ilçesinde, bir minibüsün yaptığı kazada 4 kişi hayatını kaybetti.

Mehmet Karaca yönetimindeki 42 RH 069 plakalı minibüste, Seydişehir'e bağlı Kozlu köyünden Gevrekli beldesindeki düğüne gidenler bulunuyordu.

Minibüs, Seydişehir-Konya karayolunun 31. kilometresinde, yol yapım çalışması için trafiğe kapatılan bölünmüş yolda köprü inşaatı için açılan çukura uçtu.

Kazada, alev alarak yanan minibüste bulunanlardan 4 kişi hayatını kaybetti. İlk belirlemelere göre ölenlerin; sürücü Mehmet Karaca ile Müşerref Kaya, Hasan Uğurlu ve Fevzi Güzel olduğu kaydedildi.

Kazada, Ali, Zeynep Alara, Dilara ve Şerife Ekici; Ayşe Nur, Saliha, Sırma, Mahmut, Şevval, Mecit, Şerife ve Senanur Kaya da yaralandı. Yaralılar, Konya'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

Konya'daki kaza
Konya'daki kaza
Konya'daki kaza
Konya'daki kaza


KAMYONETLE MİNİBÜS ÇARPIŞTI: 7 ÖLÜ
Öte yandan, bir kaza haberi de Edirne'den geldi.

Mehmet Doğan yönetimindeki 39 NH 750 plakalı kamyonet, Havsa-Edirne karayolunun 2. kilometresinde Cemal Ağdemir idaresindeki 22 DE 886 plakalı yolcu minibüsüyle çarpıştı.

Kazada, sürücüler Ağdemir ve Doğan ile araçlarda bulunan yolculardan Hasan Konuş, Ercan Derin, İsa Yumuşak, Hasan Öztürk ve Mihriban Dilek öldü.

Kazada yaralanan İdris Nevşehir, Gökhan Yılmaz, Özer Akbulut, Alican Çiçek, Nurullah Doğan, Bora Edis ve Fatma Yaman 112 Acil Servis ekipleri tarafından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Devlet Hastanesine kaldırıldı.