Transseksüel Öykü CHP'den aday adayı

Bursa'daki Gökkuşağı Derneği'nin Başkanı Öykü Özen, CHP'den milletvekili aday adayı oldu. Öykü Özen, "Türkiye'de büyük bir kısmı gizli 10 milyonu aşkın eşcinsel var.  Sadece eşcinsellerin oyları bana yeter" dedi.

25.03.2011 - 17:12

Transseksüel Öykü CHP'den aday adayı

Bursa'da kısa adı 'Gökkuşağı' olan Türkiye'nin ilk "Travestileri, Transseksüelleri, Gayleri, Lezbiyenleri Koruma, Yardımlaşma ve Kültürel Etkinlikleri Geliştirme Derneği"nin Başkanı transseksüel Öykü Özen siyasete adım atıyor.


Gökkuşağı Derneği Başkanı Öykü Özen, CHP'den milletvekili aday adayı oldu.

Öykü Özen'in seçimde kullanacağı sloganlar şöyle: 'Geçin bunları geçin. Tek kalemde silin. Yeni bir gelecek için Öykü Özen'e oy verin', 'Siyasete renk geldi, meclise neşe geldi', 'İşte sizin yeni umudunuz Öykü Özen', 'Meclis'in bir Osmanlı kadınına ihtiyacı var. İşte o benim', 'Neden CHP? Herkes için olduğu için.'

Aday adaylığıyla Türkiye'de bir tarih yazacağını belirten Özen, "CHP, toplumun her kesime sahip çıkan bir parti. Biz toplumun ötekileştirilmiş kesimi olarak görülüyoruz. Ancak bizim de diğer insanlardan farkımız yok. Bunu kanıtlamak ve özellikle eşcinsellerin sorunlarını TBMM'ye taşımak için aday adayı olmaya karar verdim" diye konuştu.


CHP Genel Merkezi'ne bugün giderek Bursa'dan aday adaylığı için başvuruda bulunduğunu söyleyen Öykü Özen, Türkiye'de büyük bir kısmı gizli olmak üzere 10 milyonu aşkın eşcinsel olduğunu söyledi.

Özen, "Sadece eşcinsellerin oyları bana yeter. Artık bizim de TBMM'de yer almamız gerekiyor. Bunun için de CHP'yi uygun gördüm. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun çok samimi olduğuna inanıyorum" dedi.

Milletvekili seçildiği taktirde TBMM'ye ilk kez bir transseksüelin gireceğini ifade eden Öykü Özen sözlerini şöyle tamamladı:

"Milletvekili olmayı istememin nedenlerinden biri de eşcinsellere karşı önyargıların yıkılmasını sağlamak. İnsanlar eşcinselleri sadece eğlence ortamlarında tanıyorlar. Gerçek hayatta da yaptığımız başarılı çalışmaları herkesin görmesini istiyorum. Dernek üyesi arkadaşlarım da aday adaylığımdan dolayı çok mutlu ve umutlu. Artık bir şeylerin değişeceğine inanıyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...