Tribeca'nın en iyisi Sibel Kekilli

Sibel Kekilli'nin 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü kazandığı Tribeca Film Festivali'nde Ferzan Özpetek'in son filmi 'Serseri Mayınlar' da 'Özel Juri Ödülü'nü aldı.

Haberler 30.04.2010 - 10:47

Tribeca'nın en iyisi Sibel Kekilli

Dünyanın en önemli bağımsız film festivallerinden Tribeca Film Festivali'nde kazananlar belli oldu.

New York'ta bu yıl 21 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde yapılan ödül gecesinde, Feo Aladağ'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği film "When We Leave-Die Fremde" En İyi Film ödülüne layık görüldü. Feo Aladağ'ın eşi Türk asıllı Zuli Aladağ ile birlikte yapımcılığını da üstlendiği filmde, kocasının baskısından kaçıp Almanya'da yaşayan ailesine sığınan bir kadının
dramatik hikayesi anlatılıyor.

Filmde "Umay" karakterini canlandıran başrol oyuncusu Sibel Kekilli de festivalin "En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü. Juri hem filmden hem de Kekilli'nin üstün performansından övgüyle söz etti. Festival komitesi filme 25 bin dolar para ödülü de verdi.
        
ÖZPETEK: ÇOK MUTLUYUM
İtalya'da yaşayan yönetmen Ferzan Özpetek'in filmi "Serseri Mayınlar" da Özel Juri Ödülü'nü aldı.

Festival jurisi filmle ilgili yaptığı açıklamada, aile dramıyla komediyi birleştiren "Serseri Mayınlar"ın konusunu sıcaklıkla, espriyle ve hoşgörüyle anlattığı, izleyicileri hem ağlattığı hem de güldürdüğü belirtildi. Juri, izleyicilere hemen güney İtalya'ya gitme hissi uyandıran filmin yönetmeni Özpetek'i ve yetenekli oyuncularını da kutladı.

Özpetek, filminin ödüle layık görülmesinden dolayı çok mutlu olduğunu, festivalde yarışan bu kadar sosyal içerikli film arasında kendisinin komedi türündeki filmine ödül beklemediğini, o yüzden Özel Juri Ödülü'nü almanın çok güzel olduğunu ve sevindiğini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...