TRT World muhabiri 5.kattan düşerek hayatını kaybetti

TRT World muhabiri Yasmina Ryan, İstanbul'da 5. katta kaldığı daireden düşerek hayatını kaybetti.

NTV Haber 01.12.2017 - 00:19

TRT World muhabiri 5.kattan düşerek hayatını kaybetti

İddiaya göre ev arkadaşı, Yeni Zelandalı muhabir Yasmina Ryan'ın çığlık sesi üzerine odasına koştu. İçeri girdiğinde kendisini göremedi ve arkadaşının 5. kattan aşağı düştüğünü farketti.

Yasmina Ryan'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı.

Ryan, 10 yıldır Ortadoğu'da çatışma bölgelerinin de yer aldığı pek çok noktada gazetecilik yapmıştı.

TRT WORLD'DEN AÇIKLAMA

TRT World'den yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"TRT World ailesine bundan tam 1 yıl önce katılan, değerli editörümüz Yasmine Ryan’ın ölüm haberi, hepimizi derinden üzmüş ve sarsmıştır.

TRT World İstanbul ofisinde editör olarak görev alan 34 yaşındaki Yeni Zelanda vatandaşı Yasmine Ryan, 30 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’un Ortaköy semtinde ziyaret için gittiği yakın bir arkadaşının yaşadığı apartmanın 5'inci katından düşerek hayatını kaybetmiştir.

Bu acı haberi vermekten ötürü derin bir üzüntü duymaktayız.

Yasmine Ryan’ın vefatı ile ilgili adli soruşturma halen sürmektedir.

TRT World olarak, bizleri üzüntüye boğan bu elim olayla ilgili Yeni Zelanda konsolosluk yetkilileri ile birlikte süreci yakından takip etmekte, başta Ryan’ın ailesi ve yakınları olmak üzere ilgili tüm makamlara her türlü desteği vermekteyiz.

TRT World ailesi olarak, insanlık ve gazetecilik adına geride oldukça zengin bir miras bırakan Ryan’ı, 2010 yılında kazandığı “Uluslararası Gazetecilik Mükemmellik Ödülü” gibi pek çok başarısı ve yakın arkadaşlığı ile hatırlayacağız ve daima özleyeceğiz.

Yasmine Ryan hakkında daha fazla bilgi edinmek için “In Memory of Yasmine Ryan” (Yasmin Ryan’ın Anısına) yazısını okuyabilirsiniz."

Sayfa Yükleniyor...