Tüpraş'taki patlamayla ilgili 7 gözaltı

Tüpraş İzmir Rafinerisi'nde dün 4 işçinin ölümüyle sonuçlanan patlamaya ilişkin soruşturmada, aralarında Tüpraş yöneticilerinin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 12.10.2017 - 09:31 | Son Güncelleme : 12.10.2017 - 10:33

Tüpraş'taki patlamayla ilgili 7 gözaltı

Son dakika haberi! Tüpraş İzmir Rafinerisi'nde dün, bakımdaki kazanda gaz sıkışması sonucu meydana geldiği belirtilen patlamada 4 işçi hayatını kaybetmiş, 1 işçi yaralanmıştı.

Patlamayla ilgili Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında olayı araştırmak üzere 2 cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

Soruşturma kapsamında, Tüpraş İşletme Başmühendisi Kürşat K, başmühendis Mehmet Emin T, işletme mühendisi Burak K, işletme emniyet uzmanı Esfet B. ile taşeron firma Beka Proje yetkilisi Bedrettin K, şantiye müdürü Muhammed Hulusi G, montaj usta başı Ali B. gözaltına alındı. Bu arada, patlamaya ilişkin delillerin toplanmasına devam edildiği bildirildi.

Patlamada yaşamını yitirin işçilerin İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri ise sürüyor. İşçilerin cenazeleri İzmir, Osmaniye ve Sivas'ta toprağa verilecek.

Patlamada gazdan etkilenen bir işçinin de tedavisi sürüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da olaya ilişkin soruşturma başlatmıştı.

Sayfa Yükleniyor...