Turkcell-NTV Video Haber 'dünyanın en iyisi'

Mobil teknoloji ve içerik uygulamaları alanlarında dünyanın en prestijli yarışması olan Mobile Excellence Awards'ta Turkcell-NTV Video Haber pakedi "En İyi İçerik Gelişimi' dalında birinci oldu.

10.12.2009 - 11:03

Turkcell-NTV Video Haber 'dünyanın en iyisi'

Dünya'nın en prestijli mobil teknoloji ödülleri yarışması Mobile Excellence Award'un 2009 yılı ödülleri Los Angeles'da düzenlenen bir törenle verildi. Turkcell kullanıcıları için yayınlanan NTV Video Haber 2009 yılının "En İyi İçerik Gelişimi" ödülünü alırken, bu kategoride Turkcell-NTV Video Haber'in rakipleri NBC Universal'ın sahip olduğu Bravo Digital Media ve Sony Pictures Television'du.

7 Aralık 2009 tarihinde Los Angeles'da düzenlenen 2009 Mobile Excellence Awards ödülleri düzenlenen bir tören ile sahiplerini buldu. Türkiye, İsrail, İrlanda, İngiltere, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin de arasında bulunduğu 12 ülkenin mobil hizmetlerini finalistler arasındaydı.

Türkiye'den Turkcell ve Rabarba'nın 6 dalda finalist olduğu yarışmada, Türkiye'ye ödül "Turkcell-NTV Video Haber" ile geldi. "En İyi İçerik Gelişimi" dalında NBC Universal'in Bravo Digital Media ve Sony Pictures Television ile beraber üçlü finale kalan NTV Video Haber rakiplerini geride bırakarak ödülü kazandı.

En iyi uygulama dalında ödülü News Corporation'ın DirecTV'si kazanırken, 2009 yılının en iyi mobil oyunu Electronics Arts'ın Sims 3'ü seçildi.

1 Ağustos 2009 tarihinde Turkcell 3G abonelerine özel haber yayınına başlayan NTV Video Haber, Türkiye'nin ilk Mobil Video haber hizmeti olma özelliğini koruyor. Turkcell kullanıcıları NTV Video Haber'e 7777'ye NTVHABER yazarak, NTVSPOR Video Haber paketine ise 7777'ye NTVSPOR yazarak üye olabilir.

İnternet tarayıcısı bulunan cep telefonu kullanıcıları ntvmsnbc'nin sürekli güncellenen wap.ntvmsnbc.com adresinden de ulaşabilir.

iPhone’da ntvmsnbc artık daha keyifli

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...