Türkiye Hümanist Partisi kuruldu

Türkiye Hümanist Partisi adıyla yeni bir siyasi parti kuruldu.

Anadolu Ajansı 20.06.2009 - 14:02

Marmaris'teki bir otelde basın toplantısı düzenleyen Türkiye Hümanist Partisi Genel Başkanı Mustafa Kemal Karakoç, partilerinin kısa adının THP, ambleminin ise dünya üzerinde halay çeken 5 kişi olduğunu söyledi.

Partilerini 11 Haziran 2009 tarihinde kurduklarını belirten Karakoç, ''İnsanlığın partisi Türkiye Hümanist Partisini kurmuş bulunuyoruz. Öğrendiğimize göre işler durumda olan 62'nci partiymişiz. 'Bu kadar parti çok, kısıtlama getirilmeli' diyenler çıkabilir. Hayır, özgürlük esastır. İsteyen herkes özgürce parti kurabilmelidir. Bunların ayıklanması ise yasaklarla belirli güçlerle değil, seçimlerle halkların özgür iradesine bırakmak gerekir'' dedi.

Karakoç, bir yandan üye sayılarını arttırarak örgütlenirken bir yandan da sağ-sol ayrışmasının karşısında olan tüm partilerle kayıtsız şartsız birleşerek büyüyeceklerini ifade etti.

THP Genel Başkanı Mustafa Kemal Karakoç, şunları kaydetti: ''Türkiye ve dünyada politika tıkanmış, politikacılar dünyayı ve ülkelerini yönetememekte, sorunlara çözüm bulamamakta, kendi ayrımcı politikalarını yaşama geçirmeye çalışmaktadır. Bu durumda yeni bir ideolojiye, yeni bir partiye gereksinim duyulmuştur. İnsanoğlunun elindeki en büyük değer, sağcı- solcu olması ya da sınıfsal konumu değil, insanlığıdır. İşte çözüm burada saklıdır. Çözüm, dünyamızın ve cennet yurdumuzun tüm sorunlarına her türlü ayrımcılıktan uzak, bağımsız, yansız olarak insanlığın gözüyle bakabilmekle olasıdır.''

Marmaris 4. Noteri olduğu öğrenilen Karakoç, basın toplantısında parti programı hakkında da bilgi verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...