Türkiye'de de iyi 'Başlangıç' yaptı

Christopher Nolan'ın tüm dünyada ses getiren filmi 'Başlangıç'ı Türkiye'de ilk hafta sonunda 144 bin kişi izledi.

02.08.2010 - 16:47

Türkiye'de de iyi 'Başlangıç' yaptı

Yeni kuşağın usta isimlerinden Christopher Nolan’ın, dünyanın dört bir yanında olduğu kadar, rüyaların mahrem ve sonsuz dünyasında da bir gezinti sunan, özgün bilimkurgu filmi 'Başlangıç/ Inception' Türkiye gişelerini de fethetti.


Üç haftadır ABD gişelerinin ilk sırasında yer alan ve bugüne kadar 193 milyon dolar hasılat elde eden film, Türkiye'de de vizyona girdiği 30 Temmuz'dan itibaren, ilk hafta sonunda 144 bin 306 kişi tarafından izlendi.

Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Ken Watanabe, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Tom Hardy, Cillian Murphy, Tom Berenger, Dileep Rao ve Michael Caine’in yer aldığı film Türkiye’de 139 kopya ile 277 salonda gösterime girmişti.

Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur.

Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

Oscar adayı Nolan'ın yazdığı 'Inception' eleştirmenler tarafından da yılın en iyi filmleri arasında gösteriliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...