Vodafone, Microsoft'un en yeni mobil işletim sistemi Windows Phone 7’ye sahip LG Optimus 7'yi Türkiye’de piyasaya sürüyor. LG Optimus, Türkiye'de satılacak WP7'li ilk telefon modeli.

Vodafone aboneleri LG Optimus 7’ye 24 ay abonelik karşılığında CepNet paketi ile ayda 61 TL’ye, 1 GB’lık mobil internet paketi ile ayda 74 TL’ye sahip olabilecek.

LG Optimus 7, 3.8 inç TFT dokunmatik ekranı ve 1 GHz işlemcisiyle dikkat çekiyor. LG Optimus 7’nin 5 megapiksel autofocus’lu, 360 derece panoromik çekim moduna sahip kamerası 2592x 1944 çözünürlüğe kadar fotoğraf çekebiliyor.

512MB RAM’e sahip LG Optimus 7'de 16 GB dahili hafıza. HSPA, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı seçenekleri bulunuyor. Desteklenen bağlantı hızı indirmede 7.2 Mbps, yüklemede 5.76 Mbps olarak belirtiliyor.

Vodafone Bireysel Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki tüketicilerin beklentilerini ve pazarın ihtiyaçlarını göz önüne alarak, mevcut portföyümüzü sürekli geliştiriyoruz. Bu yaklaşımımızı son olarak, 2011 yılının başında uygulamaya koyduğumuz “Süper İnternet” stratejisiyle daha da güçlendirdik. Bu çerçevede, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin ilk 3 boyutlu telefonu LG Optimus 3D’yi pazara sunmuştuk. Şimdi de LG’nin bir diğer yenilikçi ürünü olan LG Optimus 7’yi Türkiye’nin ilk Windows 7’li telefonu olarak piyasaya sürmekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.