Tutuklanan teğmenler suçlamaları reddetti

Terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklanan 3 teğmen de suçlamaları kabul etmiyor.

NTV Haber 23.07.2009 - 19:04

Teğmenler Sinan Efe Noyan, Faruk Akın ve Alperen Erdoğan terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla tutuklandı.

Diğer iki arkadaşı gibi Teğmen Sinan Efe Noyan da savcılık ifadesinde suikast iddialarını kesinlikle kabul etmiyor. Notta adı geçen Emekli Binbaşı Levent Bektaş ile Albaylar T.D. ve O.Y.'nin isimlerini daha önce hiç duymadığını öne süren Noyan, evde bulunduğu öne sürülen malzemenin de kendisine ait olmadığını savunuyor.

TEĞMEN SİNAN EFE NOYAN'IN İFADESİ
"Evimde yapılan aramada buzdolabının motor kısmından bir poşet çıkardılar. İçinde mermiler ve not bulunduğunu ilk defa arama esnasında gördüm. Notta bahsi geçen albaylar ile Levent Bektaş isimli kişileri hiç duymadım. Bu şahısları tanımıyorum. Bu notun içeriği bana hiçbir şey ifade etmemektedir. Ayrıca ellerindeki sopayla buzdolabının arkasından rulo içinde, üzeri kâğıt ile sarılı bir maddeyi çıkardılar. Bunun da TNT kalıbı olduğunu söylediler. Aramada bahsi geçen kitap, broşür, mermi ve patlayıcı olduğu belirtilen maddeyi ilk kez gördüm.”

Teğmenler, bazı subay ve astsubayların evlerde uyuşturcu ve seks partileri düzenledikleri yönündeki iddiaları da kabul etmiyor. Kendilerinin uyuşturcu kullanmadıklarının yapılacak testlerle belirlenebileceğini belirten teğmenler, şantaj iddialarını da reddediyor.

Teğmen Alperen Erdoğan ise bulunan uyuşturucu ve bölücü yayınların kendilerine ait olmadığını savunuyor.

TEĞMEN ALPEREN ERDOĞAN'IN İFADESİ
"Evde bulunduğu belirtilen uyuşturucunun dışarıdan getirilerek konulduğunu düşünüyorum. O an polis tarafından da konulmuş olabilir. Evi kiraladığımızda temizlik yapmıştık. Banyoda uyuşturcunun bulunduğu yer yıkanmıştı. Bulunan uyuşturucunun nemli olması gerekirdi. Ayrıca gardolabın üstü tozlu olmasına rağmen bulunan uyuşturcu paketi tozsuz ve tertemizdi. Bu nedenle uyuşturucuların sonradan konulduğunu düşünüyorum. Bilgisayarımda bulunduğu öne sürülen fişleme belgeleri, örgütsel toplantı notları kesinlikle bana ait değildir."

Teğmenlerin avukatlarının tutuklamaya yaptıkları itiraz ise mahkemece reddedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...