'Üç kafadar oldular'

Başbakan Erdoğan, Bitlis'te 5 partinin ittifak yapmasına ilişkin, "Bu 5'inin toplam oyu zaten yüzde 7.40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. CHP ile MHP ruh ikiziydi bunlara bir de Pensilvanya eklendi üç kafadar oldular. Bu üç kafadara üç koyun verin kaybedip gelirler." dedi.

03.03.2014 - 14:24

'Üç kafadar oldular'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Niğde'de düzenlenen mitingde konuşuyor.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

"MHP’nin Genel Başkanı çıkmış nereye oy verirseniz verin ama AK Parti’ye vermeyin diyor. Bunlar siyaseti milet için yapmayı hizmet için yapmayı öğrenemediler. Şimdi bir karar vermişler Bitlis’te 5 parti bir olmuş. CHP, MHP, BBP, DP, diğerini unuttum. Bu beşinin toplam oyu zaten yüzde 7.40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Sadece zannediyorlar ki biz böyle yaparsak netice alırız. Alamayacaksınız. CHP ile MHP ruh ikiziydi bunlara bir de Pensilvanya eklendi üç kafadar oldular. Bu üç kafadara üç koyun verin kaybedip gelirler. Zaten işleri güçleri yoktu şimdi kendilerini kaset işine montaj işine verdiler oradan bir şey kazanacaklar."

'İNLERİNE GİRECEĞİZ'
"Günlerdir buralardan siyaset üretiyorlar. Meydanlarda kürsülerde kaset siyaseti yapıyorlar. 1998 yine bir 17 Aralık günü şu anda MHP milletvekili olan hatta meclis başkanvekili olan bir hanımefendi 1998’de DYP milletvekiliydi. TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Bir gazete yöneticisinin bazı bakan ve bürokratlarla yaptığı telefon konuşmalarını yayınladı. O gazete ayağa kalktı ama dinlenen yazar küplere bindi. Milletvekiline tazminat davası açtı. Dönemin parasıyla faiziyle 26 bin lira tazminatı Yargıtay onadı. O dinlenen yazar bugün kasetler üzerinden bize iftira atıyor. MHP ödenen tazminatı unutmuş. CHP’de zaten varlığını kasetlere borçlu bir yönetim var. Eğer o kaset yayınlanmamış olsaydı bugün böyle birisi olmazdı. O genel başkanda diyor ki başbakanın bundan haberi var. Yazıklar olsun sana. Biz bunları yarım saatte kaldırdık hemen internetten. Bizim değerlerimizde böyle bir şey yok. Meydanlarda mücadeleyi ver, alabiliyorsan al. Sabah akşam ağızlarında dillerin iftira var, montaj var. Biz bu davaları tek tek açacağız. İnlerine gireceğiz."

'ONUN VATANI AMERİKA MI?'
"Son üç yıl içinde bir dava dosyası üzerinde 3 bine yakın telefon dinlemişler. 400 MHP’liyi dinlemişler, CHP’yi dinlemişler, BDP’yi dinlemişler. Beni dinliyor, cumhurbaşkanımızı dinliyorlar, genelkurmay başkanını dinliyorlar. İşadamlarını, sanatçıları dinlemişler. İşadamlarına şantjlar yapmışlar. Hekimlere savcılara şantajlar yapmışlar. İşte 30 Mart’ta bu telekulak çetesine siz hesap soracaksınız. Kapılarınıza ablaları gelebilir, bunların imamları gelebilir, cami imamı değil ama. Para toplarlar ama makbuz karşılığı değil. Kapınızı çalana, başka kapıya deyin. Partinize genel başkan arıyorsanız Pensilvanya’da zaten. Onun vatanı Amerika mı? Çıksın gelsin. Türkiye’yi oralardan karıştıranlarla hesabımız var. Bu zat kalkıyor. Savaş Ay’la bir program yapıyor. Savaş Ay soruyor nereyi destekleyeceksiniz gibi. Ben bugüne kadar hayatımda bir oy kullandım siyasetle partilerle bir alakam yok diyor. Hazreti Cebrail iyi bir insandır ama kendisi ile karşılaşmış değilim. O parti kursa ona dahi oy vermem diyor. Böyle bir yorum yapılır mı? Ey bu örgüte destek veren saf temiz kardeşlerim daha ne kadar bunların peşinde olacaksınız. Hazreti Cebrail parti kursa oyumu vermem diyen bir kişiyle ne kadar birlikte olacaksınız. Hazreti Cebrail’e vermem ama CHP’ye MHP’ye veririm. Ama AK Parti’ye vermeyin. Şu anda yaptıkları oyun bu. İnşallah sandıkları patlatacağınıza inanıyorum."

'BUNLAR TÜRKİYE'NİN KUYUSUNU KAZIYOR'
"Sandık kurullarında görev yapanlar sandıklarınıza sıkı sıkı sahip çıkın. CHP, MHP ve onları idare eden paralel yapı, sandıkta hile söylentilerini yayıyorlar. Çatışma söylentileri yayıyorlar. Bunlara milletim sakın inanmasın. 30 Mart’ta erkenden sandığa gidecek hür iradenizle yeni Türkiye hedeflerine oy vereceksiniz. Lafa değil, icraata bakarım. Daima millet. Biz hep bunu yaptık. Onların iftira. Bunlar Türkiye için kuyu kazıyor, biz zirvelere taşıyoruz.

‘SENDEN KASET TÜCCARI OLUR’
Biz bunların ciğerini biliriz. Bunlar da her şey var, akşam başka sabah başka… Ey CHP’nin genel başkanı, genel müdür; senden siyasetçi olmaz. Senden olsa olsa Tahtakale’de kaset tüccarı olur.

Otururuz, konuşuruz, 'sizin döneminizde gücümü 5 kat artırdım' der, medya, malum medya. Tamam artırdın, ne olacak Hadi yaz. Yaz hadi. Şununla ilgili doğruları yaz. Senin köşe yazarları doğruları yazsın. Yazmaz, yazamaz. Onların inadı başka. Bunlar ideoloji siyaseti yapıyorlar. Ama biz onlarla iktidar olmadık, biz sizinle iktidar olduk.

Muhalefet ‘Ne yaptınız?’ diyor. Eline, gözüne, diline dursun. Marmaray’ı görmüyorlar mı, otoyolları, bölünmüş yolları görmüyorlar mı? YHT’leri görmüyorlar mı, eğitimde atılan adımları görmüyorlar mı?

‘SÜLÜK BUNLARDAN FAZİLETLİ’
Kanun çıktı, dershaneleri reforme ediyoruz. Milletimizi sülük gibi emdiler. Sülük bunlardan faziletlidir. Sülük zararlı kanı emer, bunlar faydalı kanı emerler.

‘ÇOCUKLARINIZI DERSHANEDEN ALIN’
Pensilvanya merkezli paralel yapının neye hizmet ettiğini görün. Dershanelerde okuyan çocuğunuz varsa alın. Devletin okulları inşallah bize yeter. Hafta sonları takviye kursları ücretsiz biz vereceğiz. Artık bu soyguna durun diyeceğiz.

Ne yaptıysak sizler için yaptık. Aileleriniz çocuklarınız için yaptık.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...