Uğur Kurt davasında gelişme

Mahkeme, cemevi bahçesinde polis kurşunuyla ölen Uğur Kurt davasında, cezayı az buldu. Sanık polis memuru hakkındaki dosya ağır ceza mahkemesine gönderildi.

NTV Haber 30.10.2014 - 21:37

Uğur Kurt davasında gelişme

Uğur Kurt'un İstanbul Okmeydanı'da cemevi bahçesinde polis kurşunuyla vurulmasının ardından olay hakkında iddianame hazırlandı.

Polis memuru Sezgin K.'nın "taksirle adam öldürme" suçundan 6 yıla kadar hapsi istendi. İddaname istanbul 85. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Mahkeme iddianameyi yetersiz buldu. Polisin daha ağır bir suç olan "kasıtla  adam öldürme" suçundan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanması gerektiğini savundu.

Dosyayı ağır ceza mahkemesine yolladı. Ağır ceza mahkemesi davayı kabul ederse polis memuru 25 yıl hapis istemi ile yargılanacak.

Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden, Berkin Elvan’ı anmak için 22 Mayıs günü İstanbul Okmeydanı’da gösteri düzenlenmişti.

Gösteriye müdahale eden polisin açtığı ateş sonucu yakındaki cemevinin bahçesinde bir cenaze töreni için bekleyen Uğur Kurt başından vurularak hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...