Uludağ'da corona partisi: Tedbirler hiçe sayıldı

Corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları sürerken, Bursa Uludağ'da bulunan birçok otel, geçtiğimiz hafta sonu tatilcilerle doldu. Sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edilmeden yapılan eğlence partileri de tepki çekti. Bir otelde kalan 10 kişilik müşteri grubunun terasta, müzik eşliğinde sosyal mesafe ile maske kuralına uymadan eğlenmeleri üzerine otel işletmecisine ve eğlenen gruba toplam 76 bin 380 TL idari para cezası uygulandı.

DHA 25.01.2021 - 11:00 | Son Güncelleme : 25.01.2021 - 11:02

Uludağ'da corona partisi: Tedbirler hiçe sayıldı

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da, geçtiğimiz hafta sonu otellerdeki doluluk oranı yüzde 100’e yaklaştı. Hava sıcaklığının eksi 1 derece olarak ölçüldüğü bölgede konaklayan yerli ve yabancı konuklar, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu.

Gündüz, karların üstünde kayanlar pistlerde yoğunluk oluştururken, akşam da eğlence görüntüleri tepki çekti. Farklı otellerde düzenlenen eğlencelerde, corona virüs kısıtlama kuralları arasında yer alan maske ile sosyal mesafeye aldırılmadığı dikkat çekti. Pek çok noktada müzik eşliğinde kalabalık grupların geç saatlere değin eğlendiği gözlendi.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Uludağ’da tatil yapanların eğlence ve kayak pistlerindeki görüntülerinin yayınlanması üzerine sosyal medya kullanıcısı pek çok vatandaş, duruma tepki gösterdi. Corona virüs kısıtlama kararlarına eşit olarak uyulması istendi.

10 KİŞİLİK GRUBA 76 BİN 380 TL PARA CEZASI

Geçtiğimiz hafta Uludağ'da bir otelde kalan 10 kişilik müşteri grubunun terasta, müzik eşliğinde sosyal mesafe ile maske kuralına uymadan eğlenmeleri üzerine otel işletmecisine ve eğlenen gruba toplam 76 bin 380 TL para cezası uygulandı.

VİDEO: CORONA VİRÜS DÜNYAYA BÖYLE YAYILDI

Sayfa Yükleniyor...