'Umarım o da bizden hoşnut olarak göçmüştür'

Dün hayatını kaybeden usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın ailesine taziye ziyaretleri sürüyor. Yıllarca yöneticiliğini yaptığı Kanal D haber merkezi çalışanları ziyaretin ardından "Biz ondan hoşnuttuk. Umarım o da bizden hoşnut olarak göçmüştür" diye konuştu.

Haberler 18.01.2013 - 14:57

'Umarım o da bizden hoşnut olarak göçmüştür'

Dün akşam saatlerinde hayatını kaybeden Türk basınının duayeni ismi, gazeteci, yazar Mehmet Ali Birand'ın sevenleri ailesine taziye ziyaretlerini sürdürüyor.


Yöneticiliğini yaptığı Kanal D Haber Merkezi çalışanları Birand'ın Beykoz'daki evine gelerek, eşi Cemre ve oğlu Umur Ali Birand'a taziyelerini iletti.

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Kanal D Haber Müdürü Selçuk, Birand'ı kaybetmenin şokunu yaşadıklarını belirterek, ''Hiçbirimizin beklemediği bir ölümdü. Aslında onun da beklemediği bir ölümdü'' dedi.        

Birand'ın hasta olduğunu ama hastalığı hiçbir zaman kendisine yakıştırmadığını anlatan Selçuk, şunları kaydetti:       

''Kendi ayaklarıyla çok basit bir operasyon için hastaneye gitti, biliyorsunuz. Stent değişecekti. Daha önce defalarca değişmiş bir stentti. Yani defalarca aynı operasyonu geçirmişti. Onun rahatlığıyla önceki sabah hastaneye gitti. Ama ne olduysa oldu bilemiyoruz, artık aramızda değil. Oysa salı akşamı ekrandan yine randevu vermişti, çarşamba akşamı için de seyircisine randevu vermişti ama olmadı.''        

Selçuk, Mehmet Ali Birand'ın gazeteci, sunucu, anchorman, belgeselci, programcı, yazar, köşe yazarı gibi birçok sıfatı bulunduğunu ama en önemli sıfatının insanlığı olduğunu ifade ederek, ''Mehmet Ali Birand, hakikaten insan gibi bir insandı. Bildiğimiz klasik genel yayın yönetmeni tavrının dışında çalışan bir genel yayın yönetmeniydi. Biz ondan hoşnuttuk. Umarım o da bizden hoşnut olarak göçmüştür. Güzel şeyler yaptı. Güzel izler bıraktı. Umarım gittiği yerde de güzelliklerle karşılaşır'' ifadelerini kullandı.

'Öldüğünüzü bence hissetmiyorsunuz'

Sayfa Yükleniyor...