Van'da okuyan üniversite öğrencisi Behiye Kır'dan 16 gündür kayıp

Van 100'üncü Yıl Üniversitesi'nde okuyan Behiye Kır'dan 16 gündür haber alınamıyor. Anne Ayşe Kır, yetkililerden yardım bekliyor.

Haberler - DHA 23.12.2014 - 02:36

Van'da okuyan üniversite öğrencisi Behiye Kır'dan 16 gündür kayıp

VAN - 100'üncü Yıl Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde okuyan Söke'li 19 yaşındaki Behiye Kır'dan 16 gündür haber alınamıyor. 

Aydın'ın Söke ilçesinde yaşayan Ayşe Kır (fotoğraftaki) ile Ali Kır çiftinin, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde okuyan kızı Behiye Kır'dan geçen 6 Aralık'tan beri haber alınamıyor.

Kayıplara karıştığı gün bir sosyal paylaşım sitesinde "Böylesi daha iyi olacak eminim" notunu paylaşan Behiye Kır'dan haber alamayan ailenin endişeli bekleyişi sürüyor.

Kızının en son babasıyla telefonla konuştuğunu söyleyen anne Ayşe Kır, "Sinemada olduğunu söylemiş. O günden bu güne telefonu kapalı. Emniyet sabırlı olun, bekleyin diyor. Elbette devlete ve emniyete güveniyoruz. Kızım benden hiçbir şeyini gizlemezdi" dedi. 

'SADECE KIZIM GELECEK UMUDUYLA YAŞIYORUM' 

Bu yılın başında üniversiteye kayıt olan Behiye Kır'ın en son bayramda evine geldiğini, ardından 18 Ekim'de tekrar Van'a döndüğünü söyleyen anne Ayşe Kır, "Çocuğumun sağ salim olduğu haberini almak istiyorum. 16 gündür uyku, yemek haram oldu. Sadece kızım gelecek umuduyla yaşıyorum. Kızımın ne halde olduğunu düşünmekten ayaklarım tutmaz oldu" dedi.

Çalışmalar hakkında bilgi almak için bir süre önce Van'a gidip dönen baba Ali Kır'ın, bugün tekrar bu kente gittiği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...