Üniversitede stant gerginliği

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı üyesi öğrenciler ile bir grup üniversite öğrencisi arasında 2 gün önce başlayan stant gerginliği bugün de sürdü. Gerginliği polis ve özel güvenlik görevlileri büyümeden önledi.

Anadolu Ajansı 25.09.2014 - 19:23

Üniversitede stant gerginliği

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) yardım toplayıp bildiri dağıtmak için stant kuran İHH İnsani Yardım Vakfı üyesi öğrenciler ile başka bir grup üniversite öğrencileri arasında 2 gün önce başlayan gerginlik bugün de Eğitim Fakültesi önünde devam etti.

Fakülte girişine karşılıklı olarak stant kuran iki grup, birbirlerinin basın açıklamalarını engellemeye çalışınca gerginlik yaşandı. Geniş güvenlik önlemleri alan çevik kuvvet ekipleri ve OMÜ'nün özel güvenlik personeli, karşıt grupların birbirlerine fiziki müdahale yapmasına engel oldu.

Çevik kuvvet ekipleri iki grup arasına set oluşturdu. Gerginlik saat 16.00'da stantların kalkmasıyla son buldu. İHH İnsani Yardım Vakfı üyesi öğrencilerin, yarın da İlahiyat Fakültesi önünde stant açacakları belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...