Van teknolojiyle ayağa kalkacak

Girişimciliğin sektörce ele alındığı zirveye katılan Avea, Van’a kuracağı kuluçka merkezinden umutlu.

06.12.2011 - 11:24

Van teknolojiyle ayağa kalkacak

II. Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde Girişimciliğin Desteklenmesi ve Başarı Örnekleri panelinde Avea’nın deprem nedeniyle Van’a kurmayı planladığı Kuluçka Merkezi’ne şimdiden 100 başvuru olduğu açıklandı.

‘Girişimcilik, Değerler ve Kalkınma: Küresel Bir Gündem’ teması ile düzenlenen II. Küresel Girişimcilik Zirvesi’nin üçüncü günü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Girişimciliğin Desteklenmesi ve Başarı Örnekleri konulu oturumda panelist olan Avea CEO’su Erkan Akdemir, teknolojinin girişimcilikteki önemine değinirken Avea AR-GE Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi aktardı. AR-GE çalışmalarının sektörde rekabeti tetiklediğini belirten Akdemir, şehirlerarası tersine beyin göçünü gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

AveaLabs’ta 200 mühendisin çalıştığını belirten Akdemir, sıradanlaşan iletişim sektöründe AR-GE çalışmaları sayesinde rekabetin tetiklendiğini kaydetti. Akdemir, Van’a kurmayı planladıkları Kuluçka Merkezi içinse şunları söyledi: “AveaLabs “Memleketim Anadolu, İşim Teknoloji Projesi” ile yenilikçi fikri olan tekno girişimcileri destekliyoruz. Bu destek; ürün geliştirme, proje danışmanlığı ve pazar oluşturması gibi bir girişimin büyümesindeki en etkin temel faktörler şeklinde.”

Avea CEO’su: “Kuluçka Merkezi mobil ve tekno girişimciliğin yaygınlaştırılması için çok önemli. Van’a kurmayı planladığımız Kuluçka Merkezimize kısa bir süre içerisinde 100 başvuru yapıldı. En güzeli bu girişimcilerimizin hayatlarını da Van’da kurmayı istemeleri. Bu da bizim amacımız doğrultusunda doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...