Van'da sel: 4 ölü

Van'ın Özalp ve Çaldıran ilçelerinde yıldırım düşmesi sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi. Sele kapılan 2 kişinin de cesetlerine ulaşıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.07.2011 - 00:07

Özalp ilçesinde akşam saatlerinde başlayan ve yaşamı olumsuz etkileyen sağanak, Hacıkışlak, Seydibey, Kırçalı, Şemsettin, Boğazkesen, Hacıali, Çırak ve Aksorguç köylerinde kısa sürede sele dönüştü.

Selin ardından bölgede incelemelerde bulunan Kaymakam Şener Çağlar, sekiz köyün selden etkilendiğini ve iki köyle ulaşım sağlanamadığını belirterek, köylerle ulaşımın sağlanması için bölgeye çok sayıda iş makinesinin sevk edildiğini söyledi.

Yıldırım düşmesi sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi. Selde ise iki kişi kayboldu. Ekiplerin çalışması sonucunda kayıp kişilerin cesedine ulaşıldı.

Öte yandan, Çaldıran ilçesinde de akşam saatlerinde etkili olan sağanak ilçeye bağlı bazı köylerde hasara yol açtı. Derelerin taşması sonucu oluşan selde çok sayıda hayvanın telef olduğu, bazı ev ve tarım arazilerinin ise su altında kaldığı öğrenildi.

Evciler köyünde de tarlada çalışan Esat ve İlhan Kemer'in üzerine yıldırım düştü. Ağır yaralanan Esat Kemer, hastaneye kaldırıldığı sırada yaşamını yitirirken İlhan Kemer'in ise ilçede yapılan ilk müdahalenin ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi.

Çaldıran Kaymakamı İbrahim Dündar'ın, köylerde incelemelerde bulunduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...