Vatan Partisi’nden HDP’nin kapatılması için başvuru

Vatan Partisi tarafından HDP'nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunuldu.

Anadolu Ajansı 14.02.2018 - 16:00 | Son Güncelleme : 14.02.2018 - 16:04

Vatan Partisi’nden HDP’nin kapatılması için başvuru

Vatan Partisi adına Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem, HDP’nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuru yaptı.

Senem, HDP'nin, 11 Şubat 3. Olağan Büyük Kongresi'nde eski Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, Divan Başkanı Sırrı Süreyya Önder ve kongrede Eş Genel Başkan seçilen Pervin Buldan'ın Afrin harekatını eleştiren, PKK-PYD'yi öven açıklamalar yaptığını söyledi.
Kongrede terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerinin yer aldığını ifade eden Kemalbay, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bu densiz, gayrimeşru tavırlar dolayısıyla HDP yöneticileri hakkında soruşturma açtığını anımsattı.

Bu başvurunun önemli ancak yeterli olmadığını ifade eden Senem, “Başsavcılığı görevini yapmaya davet ediyoruz. Bu iş artık sürüncemede bırakılamaz” diye konuştu.

Senem, bir gazetecinin "15 Temmuz Çatı davasına katılma talebiniz 17. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi" ifadesi üzerine, "O dava, Amerika'nın gladyosuna karşı yürüttüğümüz bu mücadelenin bir safhasıdır. Bizler o davada üzerimize düşen bütün görevi yürüteceğiz, FETÖ'ye karşı mücadelenin en önünde olacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...