Vergi dairesinde panik: Deprem sanıp bahçeye çıktılar

17 Ağustos 1999 depreminde hasar görmesi nedeniyle güçlendirilen Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı binası yanında yapılan yol çalışması sırasında sarsıntı meydana geldi. Deprem olduğunu zanneden bazı çalışanlar panik içinde binanın bahçesine kaçıştı.

DHA 05.11.2020 - 17:49

Vergi dairesinde panik: Deprem sanıp bahçeye çıktılar

İzmit Tepecik Mahallesi İstiklal Caddesi’nde bulunan Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı binası 17 Ağustos depreminde hasar gördü.

ÇALIŞANLAR SARSINTI HİSSEDİNCE BAHÇEYE KAÇTI

Güçlendirilmesi yapılan Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı binasında çalışanlar, binanın arkasında iş makineleriyle yapılan yol çalışmasında binada sarsıntı hissedince korktu. Bazı çalışanlar sarsıntıyı deprem zannederek korku içerisinde kendilerini binanın bahçesine attı.

''UZAKTAN ÇALIŞMA YA DA GÜVENLİ BİR BİNAYA GEÇİŞ YAPILMASINI İSTEDİK''

Büro Emekçileri Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yeliz Yılmaz Kastarlı, çalışanların yanına gelerek açıklama yaptı.

Çalışanların işten kaçınma şansı olduğunu söyleyen Kastarlı, "Vergi Dairesi Başkanı ile yaptığımız görüşmede net bir çözüm ortaya çıkmadı. Kendilerinin de bu binada çalıştığını belirtti. Biz uzaktan çalışma ya da güvenli bir binaya geçiş yapılmasını istedik. Sizlerin İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında işten kaçınma şansınız var. Sizlerin alacağı karar doğrultusunda hareket edeceğiz. Ama şu anda bekleyişimizi sürdüreceğiz" dedi.

Açıklamanın ardından çalışanlar alkış ve ıslıklar çalarak protestoda bulunurken, binaya girmedi.

Sayfa Yükleniyor...