Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 7'nin yeni sürümünü önümüzdeki hafta içinde yayınlayacağını açıkladı.

İlişkili Haberler


Windows 7 "RC" (Release Candidate / Yayın Adayı) kısaltmasıyla bilinen sürüm, yazılım devinin yeni işletim sistemini pazara sunmak için en son rotuşlarını attığını gösteriyor. Yeni sürümün Windows Vista'nın elde edemediği başarıyı sağlaması bekleniyor.

İşletim sisteminin önizleme sürümü Windows 7 "Beta", İnternet üzerinden sunulmaya başlandığında oldukça büyük ilgi görmüş ve kullanıcıların olumlu tepkileriyle karşılaşmıştı. Firma önizleme sürümünün başarısının ardından yeni işletim sisteminin piyasaya sürülüş sürecini hızlandıracağını açıklamıştı.

Microsoft, yaptığı açıklamada Windows 7 RC sürümünün MSDN (Microsoft Developer Network) ve TechNet kayıtlısı yazılım geliştiriciler ve Bilişim Teknolojileri (BT) yöneticilerine 30 Nisan tarihinden itibaren sunulacağını, programın 5 Mayıs'tan itibarense daha geniş kitlelere yayılacağını ifade etti.

Firma, Windows 7 yüklü bilgisayarların ne zaman satışa sunulacağı, yani işletim sisteminin son kullanıcıya ne zaman ulaşacağı konusunda bir tarih vermedi. Windows yüklü işletim sistemleri, firmanın mali kaynaklarının büyük kısmını oluşturuyor.

Microsoft, geçtiğimiz yıl bilgisayarlar üzerinde hazır kurulu gelen Windows işletim sistemlerinden 4.4 milyar dolar gelir elde etti.