Windows Mobile 6.5 resmiyet kazandı

Son aylarda en çok dedikodusu yapılan mobil konu Mobil Dünya Kongresi’nde açıklığa kavuştu...

Windows Mobile 6.5 resmiyet kazandı

Microsoft’un akıllı telefon ve el bilgisayarı pazarında hatırı sayılır bir hayran kitlesi olan mobil işletim sistemi Windows Mobile’ın yeni sürümü resmen tanıtıldı. Yeni yazılım, daha önce sızan ekran görüntülerinde olduğu gibi arı peteği görünümünde bir arayüze sahip.

Stylus kalem yerine parmakla daha kolay kullanıma olanak tanıyan yeni arayüz bir önceki sürüm olan Windows Mobile 6.1’e göre tasarım açısından epey yol kat etmiş.

Yeni işletim sistemi ile birlikte lanse edilmiş bir telefon olmasa bile, MWC kapsamında Microsoft ile birlikte ortak açıklama yapan LG, bir sonraki akıllı telefon işletim sistemi tercihinin Windows Mobile olacağını belirtti. Firma ayrıca Microsoft ile yaptıkları bir işbirliği neticesinde 2012 yılına kadar 50 farklı Windows Moblile telefon piyasaya sürecek.

Microsoft’un LG ile olan işbirliği, yeni Windows Mobile ürünlerinin ilk olarak LG tarafından kullanılmasını öngörüyor. Bu bağlamda ilk Windows Mobile 6.5 işletim sistemli telefonlar bu yılın ikinci çeyreğinde LG tarafından satışa sunulacak. LG, ayrıca Microsoft ile araştırma ve geliştirme için ortak ekipler kurarak donanım ve yazılım uyumunu daha yüksek seviyelere taşıyacak.

Windows Mobile 6.5, için mevcut Windows Mobile kullanıcıları için ücretsiz güncelleme sunulmayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...