Yağdonduran Tüneli ekim ayında açılıyor: Ulaşım 1,5 mesafe kısalacak

Sivas'ta yapımı devam eden Yağdonduran Tüneli ekim ayında hizmete girecek. 2 tüp şeklinde yapımı devam eden 1567 metre uzunluğundaki tünel tamamlandığında Kangal ile Ulaş arasındaki 1,5 kilometre kısalmış olacak.

Yağdonduran Tüneli ekim ayında açılıyor: Ulaşım 1,5 mesafe kısalacak

'ın Kangal ile Ulaş ilçeleri arasında 2 tüp şeklinde yapımı devam eden 1567 metre uzunluğundaki Yağdonduran Tüneli'ndeki inşaat çalışmalarının yüzde 85'nin tamamlandığı bildirildi.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Vali Yılmaz Şimşek, Ulaş-Kangal kara yolu Yağdonduran mevkisinde inşası devam eden Yağdonduran Tüneli'nde incelemelerde bulundu.

Karayolları yetkililerinden tünelin son durumu hakkında bilgi alan Şimşek, tünelde test sürüşü de gerçekleştirdi.

Yağdonduran Tüneli ekim ayında açılıyor: Ulaşım 1,5 mesafe kısalacak - 1

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şimşek, tünelin ekim ayında açılacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Yağdonduran Tüneli'nden test sürüşünü gerçekleştirdik. Yüzde 85 oranında tamamlandı. Aydınlatma ve havalandırma çalışmaları sürüyor. İnşallah önümüzdeki ekim ayının başında bu tüneli hizmete açmış olacağız. Böylece vatandaşlarımız zorlu kış şartlarından etkilenmeden daha konforlu, daha hızlı bir şekilde bu tünelden geçecekler. Yol da yaklaşık 1,5 kilometre kısalmış olacak. Ben şimdiden tüm 'lılara ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

Yağdonduran Tüneli ekim ayında açılıyor: Ulaşım 1,5 mesafe kısalacak - 2

Vali Şimşek, 29 Mayıs'ta Yağdonduran mevkisinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden minibüs şoförü Muammer Özgür Biçil'in Kangal ilçesindeki baba ocağını da ziyaret etti.

Sayfa Yükleniyor...