Yağışlar yarından itibaren terk ediyor

Tüm Türkiye'de hafta sonundan beri etkili olan kuvvetli yağış yarından itibaren etkisini kaybedecek.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.10.2011 - 15:44

Yağışlar yarından itibaren terk ediyor

Hafta sonundan beri süren ve batı bölgelerde etkisini kaybeden yağışın, bugün yurdun iç kesimlerinde, yarın ise Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yurt genelinde hafta sonundan beri etkili olan kuvvetli yağış dalgasının, yarından itibaren etkisini kaybederek, yurdu terk edeceği bildirildi.

Batı bölgelerde etkisini kaybeden yağışlı hava özellikle bugün yurdun iç bölgelerinde, Karadeniz, Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında devam edecek.

Yağışların bugün özellikle Batı Karadeniz kıyılarında, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde ve İç Anadolu Bölgesinin doğusunda, Sivas ve Yozgat illerinde yer yer kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi.

Bu yağış kütlesinin, yarın sabah saatlerinde ise Doğu Karadeniz'in doğusunda yer alan Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin ile Hopa ilçesinde, kuvvetli olmasının tahmin edildiği ifade edildi.

Doğu Anadolu Bölgesinin doğusunda yer alan Muş, Bitlis, Bingöl, Tunceli ve çevresinde, yarın yer yer kuvvetli olması beklenen yağışın, yarın gün sonunda yurdu terk edeceği bildirildi.

Bu bölgelerde, vatandaşların, yağışlara karşı tedbirli olmaları istendi.

Sayfa Yükleniyor...